Facebook Google+ Twitter

"Tajemnice Kaplicy Sykstyńskiej" od dziś w księgarniach

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-11-10 17:42

Publikacja autorstwa Benjamina Blecha i Roya Dolinera ukazuje utajone przesłanie Michała Anioła umieszczone w sercu Watykanu.

 / Fot. RebisTak jak w czasie przeprowadzonego niedawno oczyszczenia fresków usunięto warstwa po warstwie nagromadzony na nich przez stulecia brud, tak na kartach tej książki podjęto próbę zmycia z najsłynniejszego i najpopularniejszego skarbu sztuki na świecie całych wieków uprzedzeń, cenzury i zwykłej głupoty. Nigdy już nie spojrzymy na Kaplicę Sykstyńską Michała Anioła tym samym okiem.

„Tak jak malowidła Michała Anioła w Kaplicy Sykstyńskiej wywarły niezatarty wpływ na sztukę, tak ta książka spowoduje, że nieodwracalnie zmieni się sposób patrzenia na nie, a przede wszystkim myślenia o nich!” Enrico Bruschini, oficjalny historyk sztuki przy ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Rzymie

„Trudno uwierzyć, że Kaplica Sykstyńska - ozdobiona freskami przez Michała Anioła, jednego z największych artystów zachodnich, badana przez zastępy historyków sztuki i oglądana przez miliony turystów - mogła wyjawić tajemnice o tak ogromnym znaczeniu. A jednak wszystko wydaje się prawdą. Ta pełna zdumiewających rewelacji książka, oparta na dokładnych badaniach i klarownej analizie, dostarcza przede wszystkim fascynujących interpretacji. Jonathan Harr, autor The Lost Painting i A Civil Action

Pięćset lat temu Michał Anioł rozpoczął prace nad malowidłami na sklepieniu Kaplicy Sykstyńskiej, które stały się najsłynniejszym na świecie dziełem sztuki. Każdego roku miliony ludzi przyjeżdżają do Rzymu, by je oglądać - największy na świecie fresk w najświętszej kaplicy chrześcijaństwa. Na owym olbrzymim, wspaniałym dziele nie ma jednak ani jednego przedstawienia chrześcijańskiego.

 / Fot. RebisTajemnice Kaplicy Sykstyńskiej są fascynującą opowieścią o tym, jak Michał Anioł wplótł w malowidła przesłanie braterstwa, tolerancji i wolnomyślności, by wesprzeć „towarzyszy podróży” w dążeniu do stawienia oporu represyjnemu Kościołowi tamtej epoki.

Książka posiada specjalnie na tę okazje wydrukowana obwolutę, która po rozłożeniu przedstawia sklepienie Kaplicy Sykstyńskiej. Odkryj wstrząsające tajemnice malowideł Michała Anioła!

Benjamin Blech i Roy Doliner
"Tajemnice Kaplicy Sykstyńskiej"
Dom Wydawniczy Rebis

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.