Facebook Google+ Twitter

Tajemnice laptopa Ryszarda C: Zabójca chciał zbudować bombę

Z danych zapisanych w laptopie zabójcy Marka Rosiaka - Ryszarda C, wynika że w kręgu jego zainteresowań było 20 polityków. Prawdopodobnie myślał też o zbudowaniu bomby.

 / Fot. Wikimedia CommonsHistoria wyszukiwania w przeglądarce internetowej laptopa Ryszarda C., obejmuje okres od marca do zamachu na Marka Rosiaka. Jak donosi "Gazeta Wyborcza", na jej podstawie udało się ustalić, jakimi politykami interesował się zabójca. Wiadomo też, że szukał on w internecie instrukcji zbudowania bomby, a także lekarzy onkologów, co potwierdzałoby informacje, że jest ciężko chory.

Na liście polityków, którymi interesował się Ryszard C. jest m.in. prezydent Bronisław Komorowski, Jarosław Kaczyński, Wojciech Olejniczak czy Zbigniew Girzyński. Są też mniej znani politycy lokalni. Wiadomo, że zabójca próbował znaleźć prywatne adresy trzech polityków PiS: Zbigniewa Girzyńskiego, Jacka Kurskiego i Szymona Giżyńskiego. C. wyszukiwał też adresy biur SLD, PSL, PiS i PO w różnych miastach.

Zabójca szukał w sieci informacji o broni palnej. W wynikach jego wyszukiwania znaleziono Berettę i Glocka. Obok pistoletów pojawiały się też takie hasła, jak "domowa bomba" czy "budowa bomby".

Od marca do października C. był dwukrotnie w Łodzi i trzykrotnie w Warszawie. Sprawdzał też informacje o noclegach w innych miastach.

W czasie kampanii prezydenckiej zabójca interesował się spotkaniami między innymi z Grzegorzem Napieralskim. Szczególnie ważny był dla niego wiec Jarosława Kaczyńskiego na placu Teatralnym, który odbył się 22 maja - był w jego dniu w stolicy, a wcześniej sprawdzał też topografię miejsca, w którym wiec się odbywał. Śledczy będą próbowali ustalić czy Ryszard C. dotarł na któreś ze spotkań z politykami.

Laptop znaleziono w samochodzie, który wypożyczył Ryszard C. Znajdował się on nieopodal miejsca zbrodni.

"Gazeta Wyborcza" nie podała, w jaki sposób dotarła do informacji na temat zawartości laptopa zabójcy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Maria Skłodowska
 • Maria Skłodowska
 • 29.10.2010 22:40

Myslę,że Pan Zaj posłużył się sarkazmem,bo przecież nikt tak poważnie nie mysli,dlatego oceniłam jego zdanie pozytywnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Kożmiński
 • Roman Kożmiński
 • 29.10.2010 21:16

Pewnie chciał zbudować bombe jądrową , tylko Wyborcza zapomniała dodać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
hawus
 • hawus
 • 29.10.2010 16:20

teraz to pan macierewicz bedzie mial pelne rece roboty, przeciez jezeli w laptopie sa dane to latwo ustalic wspolnikow, zadam zatem nastepnej komisji w tej sprawie, ujawnienia akt sledztwa - pewnie w ta sprawe sa zaangazowani poslowie z PO bo przeciez nie z PiS

Komentarz został ukrytyrozwiń
Remigiusz Blum
 • Remigiusz Blum
 • 29.10.2010 14:21

Oczywiście,że GW pospieszyła PO z pomocą. To jest wrzutka polityczna.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tadeusz Pakos
 • Tadeusz Pakos
 • 29.10.2010 11:04

To jest STRASZNE ! Nie do wiary , a jednak ten cały jazgot w TVP i PR może WYCHODOWAĆ takich jak ten nieszczęsny człowiek, Ryszard C. Niech bardzo poważnie zastanowią się Ci wszyscy co mają wpływ na rzesze ludzi będąc w pogoni w tym słynnym słowie NEWS ! Panie i Panowie reporterzy i dzinnikarze nie raz macie zwracaną uwagę na to, że macie informować, a nie dokładać swoje KOMENTARZE. Wielką zasługę w tym ma jak to widzimy i słyszymy, nasz Wielki Pan krezus mediów Michnik i jemu podobni ! Widzimy i słyszymy, że tak na prawdę to mamy nie jednego Prezydenta czy Premiera, ale jest ich w rzeczywistości kilkaset tysięcy. Tylu ma wielkie ambicje i jest w pogoni za wszelką cenę za sławą by znaleźć się na pierwszych stronach slynnych gazet i programów TVP i PR. Za cenę, jaką ? Taką że przy okazji wychodowują cichych zabójców. NIE WSZYSCY SA TAK WYSOKO WYKSZTAŁCENI I MAJĄ TAK SKRAJNE AMBICJE !!!!!!!!!!! STOP INTELEKTUALNEJ WARIACJI I tzw. WYSCIGÓW SZCZURÓW ! Zadajcie sobie wszyscy wielce "wyuczeni i wysoko wykwalifikowani" jaką krzywdę czynicie reszcie mniej wyuczonych i wykwalifikowanych w waszym mniemaniu. Radzę wziąść conajmnej pólgodzinny zimny prysznic by wasza temperatura mocno opadła, to będzie służyć nie tylko Wam, ale całemu NARODOWI- POLAKOM.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak zwykle media zawodowe "nadymają balony" dla zwięszenia czytelnictwa. Preferowałabym aby poważne gazety nie zajmowały się "doniesieniami" ale przeprowadzały własne śledztwa dziennikarskie. Chyba, że to już w Polsce wymarła kategoria dziennikarstwa...

Komentarz został ukrytyrozwiń

> Na liście polityków, którymi interesował się Ryszard C.

A jaką listę zainteresowania politykami można zbudować na waszej liście wyszukiwania? Panowie i panie - czyśćcie kasch'e... ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 29.10.2010 08:44

Czyżby śledztwo zostało zakończone, że podaje się do publicznej informacji te rewelacje? Co na to prokuratura? Gdzie jest źródło informacji? Znów przecieki?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Zaj swój swojego zawsze broni...

Komentarz został ukrytyrozwiń

To nie może być prawda, to killer na usługach, służący do nakręcania spirali nienawiści przeciwko prawym i sprawiedliwym. To oczywista kaczka dziennikarska.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.