Facebook Google+ Twitter

Tajemnice pewnego poddasza - o powieści Virginii C. Andrews

"Długo oczekiwane wznowienie wielkiego bestsellera" - tak wydawnictwo Świat Książki reklamuje na pierwszej stronie okładki powieść amerykańskiej pisarki Virginii C. Andrews (1923 - 1986), "Kwiaty na poddaszu".

Okładka powieści Virginii C. Andrews / Fot. www.swiatksiazki.pl"Kwiaty na poddaszu" to pierwsza opowieść czterotomowej sagi o pewnej szczególnej rodzinie Dollangangerów (w toku akcji okaże się, że to nazwisko nie jest tak do końca prawdziwe). Szczególnej dlatego, iż naznaczonej "grzechem" małżonków, Chrisa i Corrine, rodziców Christophera, Cathy i bliźniaków: Carrie i Cory'ego. Dollangangerów poznajemy z opowieści Cathy jako dosyć zamożną i szczęśliwą rodzinę, zamieszkującą w małym miasteczku Gladstone w stanie Pensylwania. Nagła śmierć w wypadku samochodowym ojca, pociąga za sobą lawinę wydarzeń, która przewróci do góry nogami los tej rodziny, szczególnie dzieci. Okazuje się na przykład, że Dollangangerowie tak naprawdę żyli na kredyt, a zatem wdowa i jej czworo pociech muszą opuścić zajmowane dotąd lokum.

Matka, która sama siebie określa jako "piękną i niepraktyczną ozdobę", nie ma innego pomysłu na przyszłość, jak powrót do niezwykle bogatych rodziców, którzy przed kilkunastu laty wyrzekli się jej i wydziedziczyli za to, że wyszła za mąż za bliskiego krewnego, co dla nich, fanatyków religijnych było i jest nie do przyjęcia. Teraz Corrine chce ponownie wkraść się w łaski swojego umierającego ojca, by ten ponownie umieścił ją w testamencie jako spadkobierczynię rodzinnej fortuny, co radykalnie odmieni życie leniwej, niezaradnej matki i jej dzieci, o istnieniu których starszy pan pod żadnym pozorem nie może się dowiedzieć. Muszą one więc zamieszkać w nieużywanej części ogromnej i ponurej siedziby Foxworth Hall w stanie Wirginia, większość czasu spędzając na poddaszu. O ich istnieniu, poza matką, wie tylko okrutna babka. Ale okaże się w końcu, iż nie ona jest najczarniejszym charakterem w tej powieści Virginii C. Andrews.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.