Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31689 miejsce

Tajemnicza dłoń - historia jednej fotografii

Otwock - centrum województwa mazowieckiego. Miasteczko położone jedynie 30 km od Warszawy; słynie z bazy letniskowo-uzdrowiskowej. Istna sielanka i babie lato...

Tylko po co mam odwiedzać ośrodek letniskowy w środku października? To bardzo proste! Otwock poza ośrodkiem uzdrowiskowym kryje kompleks opuszczonego szpitala psychiatrycznego. W czasie II wojny światowej był to jedyny szpital dla umysłowo chorych w Generalnej Guberni. Teraz to klimatyczne miejsce było głównym punktem mojej wycieczki do miasteczka nad Świdrem.

Tytułowa ręka. / Fot. Łukasz ZawadzkiNa wyprawę wybraliśmy się w pięć osób. Była to nasza pierwsza wyprawa z cyklu Urban Exploration (galeria z wyprawy). Kapitalne miejsce dla paintballowców o czym świadczyły wszechobecne kolorowe plamy na murach wewnątrz szpitala. Gdy dokładnie obfotografowaliśmy budynek (parter, pierwsze piętro i poddasze) wpadliśmy wspólnie na genialny pomysł odwiedzenia piwnic budynku.

– My zapalimy jeszcze fajkę przed wejściem i do was dojedziemy – rzuciło w naszą stronę dwóch kolegów. Schodziliśmy więc w trzech z lekko niepewnymi minami. Naszą uwagę oczywiście zwróciło najbardziej ciemne pomieszczenie piwnicy. – Śmierdzi tu bejem – słyszę od jednego z kompanów... Bywa! - to jedyna myśl przychodząca mi do głowy w tym momencie. W prawym rogu pomieszczenia widzimy zakamarek, to właśnie stąd dobiega straszny smród.

Teraz pytanie, kto sprawdzi co jest za to ścianą? Kolega zrywa się jako pierwszy i świeci latarką w zakamarek. Ręka, to chyba trup! - krzyczy. Nie trzeba nam było dwa razy powtarzać; czym prędzej pobiegliśmy na górę, do kolegów, którzy tam pozostali. Tym razem palimy papierosy już wszyscy i naradzamy się co to mogło być? Wpadamy na kolejny ambitny plan – trzeba to sprawdzić. Schodzimy, tym razem w pięciu, do feralnego pomieszczenia. Naszym oczom ukazuje się... gumowa rękawica, naciągnięta na pięciolitrowe baniaki. Jest to prawdopodobnie tzw. "zaczyn" do bimbru. Prawda że dobra kryjówka? Ciemność i przedmioty martwe są w stanie wpływać na psychikę człowieka i stawiać mu przed oczami obrazy "nie z tej ziemi".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

"Nie jestem tak pewna swego jak Wy" Sądząc po Twoich komentarzach to powątpiewam :P

BTW, fajna historyjka, plus

Komentarz został ukrytyrozwiń

Frustracje wylewaj gdzie indziej (czyt.onet.pl). Jad, aż kapie...

Najpierw opublikuj coś swojego zamiast się wymądrzać Pani Grażynko.

Komentarz został ukrytyrozwiń

hehehe

Komentarz został ukrytyrozwiń

fajne, he, he :) (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) - nie sądziłem, że dreszczowce też można pisać :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.05.2008 15:53

:D śmieszniejsza jest ta historia opowiadana na żywo :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

:))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.