Facebook Google+ Twitter

Tajemnicza firma przejmuje stocznię szczecińską. Był przeciek?

Tajemnicza firma przejęła tereny stoczni szczecińskiej dokładnie w momencie, gdy pojawiło się tam konsorcjum z perspektywą biznesu o wartości 2,5 mld euro - wynika z ustaleń "Dziennka Gazeta Prawna".

Stocznia szczecińska / Fot. Nanc1, domena publicznaDziennikarze www.gazetaprawna.pl uważają, że nie był to przypadek, a raczej przeciek poufnych informacji z Ministerstwa Skarbu Państwa lub zależnej od resortu spółki gospodarującej terenami stoczni.

Pomysł przedsięwzięcia, które ma postawić na nogi stocznię szczecińską, powstał w głowie prof. Jerzego Piskorza-Nałęckiego oraz szefów jednego z europejskich koncernów budowlanych. Chcą oni wspólnie wystartować do przetargu na elementy konstrukcyjne podmorskiego tunelu o długości 20 km, który ma łączyć Niemcy i Skandynawię, a którego budowę finansuje duński rząd. Stocznia Szczecińska jest doskonałym miejscem do produkcji, gdyż jest oddalona od miejsca budowy o zaledwie 180 km. Zamówienie mogłoby dać pracę nawet tysiącu osób, a wartość zamówienia sięgnie ponad 2 mld euro.

Wkładem prof. Piskorza-Nałęckiego jest technologia produkcji i spławiania fragmentów o szerokości 40 m i ponad 200 m długości, zaś koncern budowlany ma odpowiadać za część finansową przedsięwzięcia. W celu ewentualnej realizacji projektu chcą powołać konsorcjum PN System.

Swój pomysł na wielki interes przedstawili w trzeciej dekadzie lipca wiceministrowi skarbu państwa Adamowi Leszkiewiczowi. Minister obiecał, że pomysł poprze.

Tymczasem w kilka dni po tym spotkaniu, media poinformowały, że administrująca w imieniu Skarbu Państwa terenami stoczni TF Silesia wydzierżawiło teren tajemniczej spółce Kraftport. Prezes państwowego Towarzystwa Finansowego Silesia Wojciech Bańkowski poinformował, że umowa dzierżawy z firmą Kraftport zawarta jest na 10 lat. Według informacji www.pulsbiznesu.pl obejmuje ona tereny tzw. pochylni Wulkan, nabrzeża oraz hali do cięcia i gięcia elementów stalowych. Wartość umowy jest objęta tajemnicą handlową, a jej ujawnienia nie życzy sobie Kraftport.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Robert Kamiński
  • Robert Kamiński
  • 13.08.2011 09:48

Jak to kiedyś premier powiedział :

- pierwszy milion trzeba ukraść-.

Zapewne do kolejne pokolenie chętnych .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sebastian
  • Sebastian
  • 12.08.2011 16:30

Właśnie dlatego ludzie którzy chcą coś osiągnąć uczciwą pracą uciekają z Polski. To kraj w którym wciąż liczą się znajomości i kumoterstwo. Opisany w artykule przypadek to już przegięcie. Jeżeli nikt nie zrobi z tym porządku to niestety nie będę mógł już dobrego słowa o naszej ojczyźnie nikomu powiedzieć. Żenujące :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo grubymi nićmi szyte "pójście biznesowe"...
Brak natychmiastowej reakcji Ministerstwa Skarbu spowoduje szkodę przedwyborczą ekipie rządzącej.
Opozycja napewno ten skandal wykorzysta.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kaziu
  • kaziu
  • 12.08.2011 11:29

to przedsięwzięcie nazywa się

WAŁ PLATFORMY OBYWATELSKIEJ

przedostatni (przed wyborami) wielki rzut na dobra skarbu państwa
na dobra narodu polskiego.

poczekajmy, a zobaczymy ostatnie skoki na kasę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.