Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16272 miejsce

Tajemnicza śmierć na poznańskiej Rusałce

Nie ma to jak leniwie spędzana sobota. Dobrze w taki upalny dzień wybrać się nad jeziorko. Nawet tłumy ludzi pluskających się w wodzie zdają się nie odstraszać.

Policjanci wracający z "rusałkowej akcji". / Fot. Judyta RykowskaSobotnie popołudnie. Przybyliśmy nad poznańską Rusałkę. Pełno ludzi - dosłownie wszędzie. Nic dziwnego - weekend, piękna pogoda... Rozłożyliśmy swe rzeczy niedaleko ścieżki, prowadzącej w głąb sąsiadującego z jeziorem lasu. Nasz wzrok przykuli dwaj funkcjonariusze policji w odblaskowych kamizelkach. Nie zwracając nie nich większej uwagi skosztowaliśmy wodnej kąpieli.

Wracając z nadzieją powylegiwania się na słońcu zaobserwowaliśmy dziwne zjawisko. O ile obecność dwóch policjantów opodal kąpieliska nie budziła specjalnych emocji, to widok tych samych funkcjonariuszy nie pozwalających nikomu przejść wspomnianą dróżką uruchamiał trybiki w mojej głowie.

- Pewnie znaleźli jakiegoś trupa - stwierdziłam na głos.
- Ty to jak coś powiesz... - odparł mój towarzysz.

Nie pesząc się stojącymi niedaleko policjantami zaczęłam dłubać słonecznik, wystawiając kości naOddalający się karawan i policja kryminalna. / Fot. Judyta Rykowska słońce. Minęło trochę czasu, aż nagle przyjechał... karawan.

- Oho, a nie mówiłam?

W kilka minut zebrała się pokaźna grupka gapiów. Nikt niczego nie tłumaczył. Nic (na szczęście!) nie było widać. Akcja załadowania (domniemanego) nieboszczyka trwała nie dłużej niż 5 minut. Wzrok spoczął na oddalającym się karawanie i podążającym za nim samochodem policji kryminalnej. Stwierdziłam, że nie mam ochoty więcej pływać w tym jeziorze.

Co się stało? Kto zginął? Pozostaje to jedynie zagadką. Śledzę informacje w lokalnej telewizji, jednakże jak do tej pory nikt nie wytłumaczył tajemniczego pojawienia się policji kryminalnej, karawanu czy sporej grupy mundurowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Judyto rewelacja, Ty to masz jakąś nute do pisania. I w odpowiedni miejscu o odpowiedniej porze, a po za tym takim ciekawym stylem napisane. Super!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawy przekaz :) Prawdziwy dziennikarz w odpowiednim miejscu, o odpowiednim czasie ;) (5+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.