Facebook Google+ Twitter

Tajemnicze anonimy pod adresem premiera Tuska

Co najmniej trzy listy zawierające groźby pozbawienia życia Donalda Tuska stały się przedmiotem zainteresowania dziennikarzy, ABW i Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku. Możliwym motywem działania jest zemsta środowiska pseudokibiców.

Dziennikarskie śledztwo jakie prowadzi RMF24 przyniosło wieści o Premier RP, Donald Tusk wikipedia/CC2.0 / Fot. Πρωθυπουργός της Ελλάδας zagrożeniu życia premiera. Autorem trzech anonimów jest jedna i ta sama osoba. Wysyłano je zarówno na adres domowy Donalda Tuska jak i do kancelarii. Jednak jak podaje Gazeta.pl rzecznik ABW Maciej Karczyński nie potwierdził ustaleń: "Mogę jedynie powiedzieć, że zawsze reagujemy w takich sytuacjach i sprawdzamy takie informacje. Tą też sprawdzamy wspólnie z policją." Skądinąd wiadomo, że Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku prowadzi postępowanie w sprawie zagrożenia wymierzonego w organy konstytucyjne państwa.

Według RMF24 listy sporządzono przy użyciu sprzętu komputerowego. Treść anonimów pozwala na dopatrywanie się autora związanego z środowiskiem pseudokibiców. Pojawia się motyw zemsty na osobie premiera. Powodem zamachu ma być "uwięzienie" Piotra S., znanego jako "Staruch". Lider kiboli warszawskiej "Legii" jest postacią wywołującą wiele emocji, również tych negatywnych.

Gróźb do kancelarii trafia bardzo dużo. Fakt.pl przytacza wypowiedzi urzędników premiera: "Najczęściej podnoszonymi zarzutami były: nieterminowość załatwiania spraw, opieszałość w działaniu bądź bezczynność (...) skarżono się na zbyt niski wymiar świadczeń emerytalnych i rentowych, odmowy ich przyznania, bądź nieprawidłowe, zdaniem skarżących, ustalenie ich wysokości (...) żądano spowodowania zmiany orzeczenia sądowego." Rocznie do Donalda Tuska wysyłanych jest wiele ponad tysiąc anonimów.

Oficjalnie Biuro Ochrony Rządu nie powzięło żadnych szczególnych środków ostrożności. Niemniej sygnał z ABW okazał się być istotny. Podobnego rodzaju zagrożenie najwyższych władz w Polsce miało miejsce w przypadku Brunona K. Mężczyzna planował detonację ładunków wybuchowych w pobliżu Sejmu lub wewnątrz któregoś z budynków. Znaleziono zgromadzone materiały wybuchowe, broń palną i inne przedmioty, których użytek mógł przynieść efekt zamierzony przez Brunona K. Jego osoba znalazła się w kręgu zainteresowań ABW przy okazji analizy powiązań norweskiego zamachowca Andersa Breivika. Sprawca śmierci 77 osób dokonywał pewnych transakcji na terenie Polski.

Zamieszanie wokół kancelarii premiera sygnalizowano już wczoraj. System informatyczny Kancelarii Prezesa Rady Ministrów rzekomo miał ulec atakom cyberwłamywacza. Ta wiadomość również nie została potwierdzona. Nie wydaje się by sprawy były ze sobą ściślej powiązane (link).

article by Paweł Jankowski

utwór udostępniany na licencji CC3.0
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

He he he ... Kiedyś Rydzyk nakazał pisać listy do Tuska .
Jacy jego wyznawcy są agresywni widać na wszystkich marszach . Transparenty są jednoznacznie " zbójeckie".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nasz Przywódca jest mądrzejszy, otacza się ochroniarzami chcąc wzmóc wrażenie, że jest tak ważny, przynajmniej jak premier i z tego powodu nie jeden na jego życie dybie.
To jest taka mądrość Naszego Przywódcy. Co zaś się tyczy premiera Tuska, to przecież wiadomo, że to nie Nasz Przywódca głaskał kiboli aby czuli się bezkarni, bo w imię nowej władzy walczą. Nasz Przywódca jest zbyt sprytny, on jest za a nawet przeciw, jak opluwany były prezydent, tego podłego, bo nie rządzonego przez Naszego Przywódce kraju.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ostatnio wokół Tuska można zauważyć ochroniarzy czyżby tak nabroił, że musi chodzić z obstawą nawet w sejmie? Zapowiadał, że będzie objeżdżał Polskę tuskobusem chyba będzie musiał zmienić na Tuskorosomaka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak! To są słowa najprawdziwszej prawdy znacznej większości normalnych Polaków.

Kto o zdrowych zmysłach jeszcze wierzy Donaldowi Tuskowi i jego bandzie?!
Przypominam,że banda to :banda - grupa ludzi, zazwyczaj niezorganizowana( PO- PSL, rząd -jest akurat doskonale zorganizowani); określenie używane zazwyczaj przy omawianiu grup przestępczych, szczególnie młodocianych ("banda wyrostków"), ("banda rządząca moim krajem, POLSKĄ").

-,,,,podejrzane ministry. Upodlają ludzi poprzez swoje nieludzkie decyzje jak podniesienie okresu pracy do 67 roku życia. Gwałtowny wzrost bezrobocia utrata pracy wyprowadzi ludzi na ulice. Własne niekompetencje brak działań albo nieuctwo rządzenia przerzucając na barki ludzi. Zablokowane pieniądze z funduszu pracy na aktywizacje zawodową jest przykładem niesamowitego ignorowania ludzkich potrzeb. Jeszcze kilka takich ustaw, a czara goryczy przeleje się nie chciałbym być w skórze Tuska."-

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak panie popieram pańską wypowiedz i dziwię się młodym ludziom że tak łatwo nimi manipulować skazani na pracę do śmierci nawet palcem nie kiwnęli no za jakieś 40 lat się obudzą, będzie tak jak podjedzie autobus na przystanek to trzeba będzie najpierw sprawdzić czy kierowca jest po 60tce jak tak to lepiej poczekać na następny bo można nie dojechać do celu całym ale ja i inni tym się już nie muszą przejmować bo będziemy już w tym lepszym świecie he he

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Andrzeju, koalicja PO-PSL ma wystarczającą większość żeby coś zbudować, brakuje tylko chęci. Ale oczywiście najlepiej zgonić na opozycję...

Komentarz został ukrytyrozwiń

To że ma Was w nosie to pewnie się zgadza, jednak to polityka jego rządu a nie jedynie decyzje pana Mazura wpływają na życie w Pańskiej gminie. Chyba nie muszę tłumaczyć jak decyzje na najwyższym szczeblu władzy wpływają na sytuację nawet najmniejszych podmiotów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

U nas w gminie rządzi pan Mazur. Z Tuskiem nie mamy nic wspólnego. Nie widziałem go tutaj, więc przypuszczam, że ma nas w nosie. Więc czemu miałbym mieć do niego pretensje? A co do tego, że w Polsce dzieje się coraz gorzej, to zaczęło się to od "ratowania polskiej gospodarki" przez Balcerowicza i niezależnie od tego kto rządzi cały czas sytuacja zmierza w tę samą stronę. - Mamy być taką małą kopią USA i posiadać tak jak i oni 1% ludności z 98% gotówki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Grzegorzu, postaram się pomóc w zrozumieniu: w Polsce dzieje się źle i jest coraz gorzej, a kto Polską rządzi? Tusk. Zatem logiczne jest obarczanie go wina za coraz gorszą sytuacją gospodarczą kraju.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe skąd założenie, że głosowałem na PO. Czy z tego, że nie przepadam za prezesem? - Otóż proszę szanownego Pana Konopki - nie głosowałem. :)


Czyli jak rozumiem: "Tusk - symbolem zepsucia"? Wytypowaną ofiarą do odstrzału?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.