Facebook Google+ Twitter

Tajemnicze stworzenie w Pensylwanii

Jadąca samochodem rodzina natknęła się na niezwykłe wężopodobne stworzenie.

19 września 2009 roku, około godziny 15.45, rolnicze okolice Westmoreland County niedaleko Youngwood, USA. Samochodem przez tamte tereny jechała trzyosobowa rodzina - mężczyzna, kobieta i dziecko. Nagle siedząca z tyłu kobieta krzyknęła "Uważaj na węża!". Mężczyzna zahamował widząc na drodze czarnego węża długości ok. 1.5 metra, który powoli sunął z lewej strony jezdni na prawą. Głowa gada znajdowała się pośrodku drogi. Świadek powiedział, że chociaż stworzenie z wyglądu przypominało węża jednak nie pełzało jak wąż, lecz bardzo powoli prześlizgiwało się nad jezdnią.

Wąż / Fot. grafika własnaNastępnie stało się coś zaskakującego i trudnego do wyjaśnienia. Cała trójka obserwowała jak ciało stworzenia rozpada się na osiem oddzielnych części. Odbyło się to natychmiastowo, niemal jak eksplozja. Każdy z tych oddzielnych kawałków miał około 10 cm, ale przy poruszaniu wydłużały się one do około 15 cm. Były obłego kształtu, bez ogona, czarne jak węgiel. Świadkowie nie są pewni czy miały owłosienie, natomiast ich skóra była "błyszcząca i wilgotna". Wydawało się, że każdy z tych kawałków ma cztery nóżki, po dwie z każdej strony. Kształt nóżek trudno opisać ponieważ były czarne jak reszta stworzenia. Oczu nie miały, kobieta powiedziała tylko, że dostrzegła u jednego z nich coś przypominającego otwór gębowy.

Rodzina zatrzymała auto około 5 metrów od stworzeń, które "poruszały się chaotycznie i bardzo szybko" w sposób podobny do gąsienicy tzn. unosząc odwłok, w górę a następnie go opuszczając. Przy każdym takim ruchu wydłużały się około 5 cm.

Następnie stworzenia ustawiły się w taki sposób, że uformowały na środku drogi idealne koło. Gdy to się stało, z lewej strony od kierowcy wyszło z trawy, podobne do tego sprzed rozpadu, stworzenie, po czym błyskawicznie połączyło się z tymi tworzącymi koło. Przypuszczalnie złączyły się w jedną całość, ponieważ między poszczególnymi członami nie było widać najmniejszych szpar. Zwierzę przemieściło się w lewą stronę jezdni i znikło w trawie.

Incydent trwał od 5 do 10 sekund. Nie odnotowano w jego trakcie żadnych szczególnych dźwięków i zapachów, jakkolwiek okna w samochodzie były przez cały czas zamknięte. Mężczyzna ruszył samochodem do przodu, a wszyscy spoglądali w lewo próbując dostrzec co stało z tym stworzeniem. Następnie przyspieszyli i bezzwłocznie oddalili się z tego miejsca.

Świadkowie opisują zdarzenie jako "wysoce surrealistyczne, jak by generowaną przez komputer grafikę". Kobieta wykonała szkice, a także wyrzeźbiła to co widziała w plastelinie. Rodzina przeszukała wszystkie dostępne źródła, w celu znalezienia czegoś przypominającego to stworzenie wśród gadów i zwierząt, jednak bez rezultatu.

27 czerwca 2009 roku w Mount Pleasant, niedaleko od tego miejsca odnotowano podobny incydent. Tamtego wieczoru, troje pasażerów obserwowało z samochodu coś przypominającego znacznych rozmiarów gąsienicę długości około 17 cm, poruszającą się w poprzek jezdni.

źródło: www.stangordon.info

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 30.11.2009 20:49

Ostatnio czytałam, że w Meksyku i okolicach pojawiły się stworzenia "gargulcom podobne". Ani chybi, wymykają się z tego fantastycznego świata, o którym wspomina Jolanta :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest taka książeczka pani J.K.Rowling, gdzie opisane są fantastyczne zwierzęta. Zaraz sprawdzę, czy jest tam coś o tych dziwnych "gąsienicach" ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawe zjawisko.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.