Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1363 miejsce

Tajemnicze wakacje Bronisława Komorowskiego

Prezydent Polski spędził tydzień nad litewskim morzem - w malowniczym miasteczku Nida. Od kilku dni media litewskie prześcigają się w pochwałach skierowanych pod jego adresem.

Anna Komorowska, Dalia Grybauskait / Fot. www.prezidentas.ltOd kilku dni na Litwie komentowane są wakacje Bronisława Komorowskiego w Nidzie na Mierzei Kurońskiej. Dzisiaj największy dziennik litewki "Lietuvos Rytas" na pierwszej stronie dumnie donosi, że "Media litewskie również uszanowały wypoczynek prezydenda". Prezydent Komorowski odpoczywał na Mierzei Kurońskiej w ubiegłym tygodniu. Wraz z żoną Anną zatrzymali się w trzygwiazdkowym domu wypoczynkowym „Nidos pušynas”. "Lietuvos Rytas" chwali skromność pary prezydenckiej, podkreślając, że państwo Komorowcy wtopili się w tłum urlopowiczów, starając się nie zwracać na siebie uwagi. Dziennik cytuje pracowników „Nidos pušynas” zdziwionych tym, że para prezydencka wybrała ich skromną willę, nie miała żadnych dodatkowych wymagań, a prezydent Komorowski ani razu nie zamówił piwa.

Niezapowiedziane spotkanie dwóch prezydentów


Podczas wakacji miało miejsce nieformale spotkanie Bronisława Komorowskiego i prezydent Litwy Dalii Grybauskaitė. Biuro Prasowe Prezydenta Republiki Litewskiej 20 sierpnia poinformowało, że głowy państw podczas spotkania rozmawiały między innymi o stosunkach polsko-litewskich, o sytuacji mniejszości narodowych zamieszkujących oba państwa, a także o wspólnych priorytetach polityki międzynarodowej. Dalia Grybauskaitė powiedziała: "Będziemy wspólnie z Bronisławem Komorowskim dążyć do tego, aby nasze państwa w dalszym ciągu były stabilne, pomoże nam w tym sąsiedzkie zrozumienie, a także obopólne zaufanie". Dom w Nidzie na Mierzei Kurońskiej. / Fot. www.wikipedia.orgO spotkaniu obojga prezydentów poinformowano już po fakcie. Biuro Prasowe Prezydent Litwy tłumaczy to nieformalnym charakterem spotkania.

Litewskie wybrzeże


Nida jest położona na wąskim półwyspie o nazwie Mierzeja Kurońska. Długi na 98 kilometrów, w najszerszym miejscu ma niespełna 4. Charakterystyczne dla półwyspu są piaszczyste wysokie wydmy, chaty rybackie, domy kryte strzechą. Litwa dzieli półwysep dzieli z Rosją, która zajmuje jego południową część.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Na przykład do Brukseli!

Komentarz został ukrytyrozwiń

A gdzie miał pojechać na pierwszą wizytę, nawet nieoficjalną, jak nie do Rzeczpospolitej Litewskiej?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.