Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32584 miejsce

"Tajemniczy" incydent podczas rozprawy sądowej z udziałem Wałęsy

Materiał, który zdecydował się opublikować dziennikarz, Ryszard Szołtysik, wreszcie ujrzał światło dzienne. Materiał ten przedstawia prezesa Instytutu Lecha Wałęsy, Piotra Gulczyńskiego, uderzającego Szołtysika w twarz i policję, która ignoruje prośby o interwencję.

Piotr Gulczyński - Prezesa Instytutu Lecha Wałęsy. / Fot. screen z materiałuSkandaliczna sytuacja, w jakiej znalazł się w listopadzie ubiegłego roku niezależny dziennikarz i dokumentalista Ryszard Szołtysik, wreszcie ujrzała światło dzienne. Jako pierwsi opublikowali go dziennikarze portalu polityczni.pl. Ryszard Szołtysik przebywając na sali sądowej podczas rozprawy, w której brał udział Lech Wałęsa i autor filmu o byłym prezydencie Grzegorz Braun, twierdzi, że został uderzony w twarz przez Piotra Gulczyńskiego, prezesa Instytutu Lecha Wałęsy. Funkcjonariusze policji nie interweniowali.

Na materiale jest widoczny Piotr Gulczyński, który tuż po zakończeniu rozprawy jeszcze na sali sądowej, uderza w twarz filmującego Ryszarda Szołtysika. Wydarzenie filmowali również dziennikarze portalu polityczni.pl. Pan Ryszard Szołtysik od razu po incydencie poszedł na ostry dyżur, aby oceniono jakie obrażenia poniósł. Miał rozciętą wargę, co wskazuję na uderzenie w twarz.

Policjanci, którzy znajdowali się w miejscu tego zdarzenia nie zareagowali na prośby o interwencje. Lech Wałęsa wraz z Piotrem Gulczyńskim opuścili sąd w Warszawie ignorują prośby podania swoich personaliów. Podobnie policjantka, która była wówczas na służbie nie chciała podać swoich personaliów, co jest jej obowiązkiem, gdy zostaje o to poproszona.

Ryszard Szołtysik - dziennikarz, dokumentalista. / Fot. screen z materiału Ryszarda SzołtysikaCały materiał można obejrzeć w serwisie youtube.pl. W portalu polityczni.pl znajduje się wyjaśnienie Piotra Gulczyńskiego, który twierdzi, że nie uderzył Ryszarda Szołtysika, a jedynie zakrył ręką kamerę, aby nie być filmowanym. Lecha Wałęsa twierdzi, że cała sytuacja to ustawiona prowokacja, jednocześnie stwierdzając, że zajście nie wiedział...

Prezes Instytutu Lecha Wałęsy jak również policjanci, którzy nie zareagowali odpowiednio na zgłoszenie przestępstwa nie zostali dotychczas ukarani.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Vito Don
  • Vito Don
  • 28.11.2011 08:36

Ogłoszenie wyroku w tej sprawie o pobicie dziennikarza na sali sądowej będzie miało miejsce w dniu 6 Grudnia 2011 o godz. 15:00 w sali 488. Sąd Okręgowy, Al. Solidarności 127, 00-898 Warszawa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
MArcin Nowak
  • MArcin Nowak
  • 28.09.2011 06:26

przerażające. człowiek bez kamery i nie w sądzie zupełnie jest ignorowany. miałem podobną sytuację. policjanci pracują tylko 15 lat bo to taki ciężki zawód, a w praktyce.. sami widzicie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ za informację. Pamiętam Ryszarda Szołtysika jeszcze z czasów pierwszej prywatnej telewizji "Echo", która nadawała z Wrocławia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Rzeczywiście skandal a jeszcze większy, że policja w kółko udawała, że nic się nie dzieje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlatego warto było o tym napisać, +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Racja, incydent miał miejsce w listopadzie, ale film opublikowano niedawno.

Grzesiek - nie mam sił komentować twoich głupstw.

Przepraszam za błąd. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

błąd widzę poprawiono, teraz, ale od wczoraj sobie był, ech

Komentarz został ukrytyrozwiń

qrde, PIOTR GULCZYŃSKI.

minus za niechlujstwo Autora, prowadzące do dezinformacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@"Na materiale jest widoczny Piotr Guliński, który tuż po zakończeniu rozprawy jeszcze na sali sądowej, uderza w twarz filmującego Ryszarda Szołtysika."

Nie, widoczny jest Guliński, którego ręka zmierza w stronę kamery.

@"po co odgrzewać takie kotlety stare"

Z tego samego powodu, z jakiego robi się wywiady z jakimiś nikomu nieznanymi typami we flanelach - aby wypromować kanał UPR na YouTube :)

Cała sprawa bardzo grubymi nićmi szyta, a ludzie z filmu to nieprawdopodobnie agresywne buractwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Temat z listopada, ale nie wszystkim znany :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.