Facebook Google+ Twitter

Tajemniczy klient w polskich kawiarniach

Kawiarnie są jednym z najpopularniejszych miejsc spotkań. Przytulna atmosfera i unoszący się w powietrzu aromat świeżej kawy przyciągają klientów szukających, wolnego od gwaru i zgiełku, miejsca na rozmowę.

 / Fot. Wikimedia commons. Licencja GNUFirma badawcza International Service Check postanowiła sprawdzić jak kawiarnie postrzegane są w oczach ich klientów. Firma ta kilka razy w roku przeprowadza nieodpłatne i niekomercyjne badania metodą Mystery Shopping w najróżniejszych branżach. W ostatnim czasie tajemniczy klienci zbadali jakość obsługi w związku z Euro 2008, odwiedzili polskie i europejskie placówki bankowe, a także sklepy odzieżowe i obuwnicze. Tym razem pod ich czujnym okiem znalazły się polskie kawiarnie.

Bez wątpienia podstawowym atutem każdej kawiarni jest smaczna kawa i świeże pieczywo. Ale czy to wystarczy, żeby zdobyć grono stałych klientów? Badanie przeprowadzone przez International Service Check pokazało, że nie bez znaczenia pozostaje również jakość obsługi, na którą mogą liczyć klienci oraz wygląd danego lokalu.

Badanie przeprowadzone zostało przez grono tajemniczych klientów, którzy odwiedzili 32 kawiarnie rozmieszczone w dziewięciu miastach. Badaniem objęto osiem najbardziej znanych marek kawiarni sieciowych, dla których przeprowadzono po cztery wizyty testowe w losowo wybranych lokalizacjach. Akcja trwała od 7 do 16 października 2008 roku.

Przebadane zostały następujące marki:

1. Cafe Club
2. Cafe Nescafe
3. Coffee Heaven
4. Costa Coffee
5. Empik Cafe
6. iCoffee
7. Voyage Cafe
8. W Biegu Cafe

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

qjikqmw
  • qjikqmw
  • 14.07.2011 14:51

tiTAd5 <a href="http://atpkqpbjrtal.com/">atpkqpbjrtal</a>, [url=http://czfylrdadduv.com/]czfylrdadduv[/url], [link=http://jdmovrowauul.com/]jdmovrowauul[/link], http://ycgousxdpsnw.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń

A i tak w każdej z tych kawiarni kawa jest droga;-/ Fajny artykuł;-)Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.