Facebook Google+ Twitter

Tajlandia centrum produkcji Hondy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-06 19:13

Japoński koncern samochodowy Honda wybrał Tajlandię na centrum produkcji swych małych samochodów na rynki światowe. Małe samochody Hondy będą produkowane także w Indiach, ale jedynie na rynek wewnętrzny oraz na rynki krajów sąsiednich.

Do tej pory Indie były uważane za kraj, w którym światowe koncerny motoryzacyjne będą wytwarzały małe samochody z przeznaczeniem na rynki światowe. Decyzja koncernu Honda wskazuje jednak na poważnego konkurenta w postaci Tajlandii.

Na decyzję Hondy wpłynął fakt, iż Tajlandia jest członkiem Stowarzyszenia Państw Azji Południowo-Wschodniej ASEAN. Grupa tych państw objęta jest porozumieniem o wolnym handlu z wieloma krajami na świecie. Indie dopiero negocjują podobne porozumienia.

Według przedstawicieli Hondy w Indiach, kraj ten pozostanie jedynie centrum produkcyjnym wytwarzającym pojazdy tej firmy na rynki lokalne Azji Południowej, przede wszystkim Nepalu i Bangladeszu. Honda ma obecnie w Indiach dwie fabryki, które produkują modele City i Jazz.

W ostatnim czasie kilka wielkich koncernów samochodowych zlokalizowało w Indiach fabryki wytwarzające małe modele swych samochodów. Tak postąpiły między innymi koncerny Suzuki, Nissan, Volkswagen i Ford. Ten ostatni koncern rozpoczął produkcję małego samochodu o nazwie Figo.

Z kolei indyjski koncern motoryzacyjny Tata zyskał w ostatnim roku popularność uruchamiając produkcję najtańszego samochodu świata - Tatę Nano, które cena nieznacznie przekracza dwa tysiące dolarów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.