Facebook Google+ Twitter

Tajlandia: Eksplozja przed bankiem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-28 08:51

W stolicy Tajlandii w nocy przed oddziałem jednego z banków eksplodował granat. Wybuch nie spowodował jednak większych zniszczeń, nie ma też ofiar w ludziach - poinformował rzecznik policji w Bangkoku.

Funcjonariusze tajlandzkich służb bezpieczeństwa zabezpieczyli także kolejny granat, który odnaleziono przed innym oddziałem sieci Bangkok Bank. W ubiegłym tygodniu w stolicy Tajlandii zaostrzono środki bezpieczeństwa ze względu na oczekiwany werdykt Sądu Najwyższego w sprawie majątku zgromadzonego przez byłego premiera Thaksina Shinawatre.

W piątek sędziowie zdecydowali o przejęciu 1,4 mld dolarów znajdujących się na zamrożonych kontach należących do byłego szefa rządu, który obecnie przebywa na emigracji w Dubaju. W opinii Sądu Najwyzszego Shinawatra dopuścił się licznych nadużyć władzy, które pomogły mu w pomnożeniu swego majątku. Thaksin Shinawatra, a także jego zwolennicy zapowiedzieli protesty przeciwko decyzji sądu.

W połowie marca w Bangkoku odbyć się ma wiec poparcia dla Thaksina. Według zapowiedzi organizatorów ulicami Bangkoku przemaszeruje wówczas około miliona "czerwonych koszul", jak nazywani są zwolennicy obalonego w 2006 roku w wyniku przewrotu wojskowego szefa rządu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.