Facebook Google+ Twitter

Tajlandia: Międzynarodowe lotnisko zablokowane

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-26 10:01

W stolicy Tajlandii tysiące pasażerów nie może korzystać z usług międzynarodowego lotniska Suvarnabhumi, które opanowane zostało przez działaczy Ludowego Sojuszu na Rzecz Demokracji. Sojusz domaga się dymisji obecnego rządu oskarżanego o korupcję oraz współpracę z obalonym wcześniej premierem Thaksinem Shinawatrą.

Budynek portu lotniczego Suvarnabhumi opanowany jest całkowicie przez protestujących. W ostatnich godzinach zamaskowani uczestnicy demonstracji dostali się do wieży kontroli lotów uniemożliwiając jej normalne funkcjonowanie. Większość linii lotniczych odwołała starty i lądowania swych samolotów. Linie tajlandzkie - zarówno krajowe, jak i międzynarodowe kierują swe samoloty do innych portów lotniczych, w tym także na stare lotnisko Don Muang w Bangkoku. Wśród turystów, którzy nie mogą opuścić lotniska w stolicy Tajlandii są Polacy.

Jak dotąd w zakończenie trwających już od tygodni protestów Ludowego Sojuszu na Rzecz Demokracji nie angażowała się tajlandzka armia. Jej szef kilkakrotnie zapowiadał, że nie zamierza dokonywać wojskowego zamachu stanu. Część komentatorów jest jednak zdania, że władze mogą się zdecydować na wprowadzenie stanu wyjątkowego lub też wojsko wymusi dymisję obecnego premiera.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.