Facebook Google+ Twitter

Tajlandia. Premier wprowadził stan wyjątkowy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-02 07:40

Stan wyjątkowy w stolicy Tajlandii. Premier przekazał wojsku zadanie przywrócenia bezpieczeństwa w Bangkoku. Od kilku dni trwają tam zamieszki wywołane protestami opozycji.

Kilkanaście tysięcy aktywistów zwalczających się frakcji przeciwników i zwolenników rządu walczy w centrum miasta. W brutalnych starciach na ulicach Bangkoku wg oficjalnych danych zginęła jedna osoba a kilkdziesiąt zostało rannych. Wśród nich kilka z ranami postrzałowymi. Premier wprowadził stan wyjątkowy. Do przywrócenia porządku obok policji wykorzystane zostanie wojsko. Obowiązuje zakaz publicznych zgromadzeń.

Tymczasem przywódcy opozycji, która rozpoczęła protesty w Bangkoku zapowiedzieli, że nie przestaną domagać się dymisji rządu. Nie opuszczą również zajmowanej od tygodnia siedziby premiera. Protest rozszerza się na cały kraj. Sytuacja może mieć poważne skutki dla gospodarki Tajlandii, która w dużym stopniu utrzymuje się turystyki. Tymczasem kolejne państwa odradzają swoim obywatelom podróż do tego kraju. W rozmowie z Polskim Radiem przedstawiciel polskiego konsulatu w Bangkoku potwierdził, że sytuacja jest poważna, a ewentualny przyjazd do Tajlandii na dzień dzisiejszy wiąż

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.