Facebook Google+ Twitter

Tajlandia: Przywódcy protestów oddali się w ręce władz

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-14 13:44

Przywódcy antyrządowych protestów w stolicy Tajlandii oddali się do dyspozycji władz - poinformował szef tajlandzkiej policji. Po ponad trzech tygodniach okupacji budynku premiera Abhista Vejjajivy, jego przeciwnicy zadecydowali o zakończeniu akcji protestacyjnej.

Demonstranci opuścili tereny przylegające do siedziby tajlandzkiego rządu. Zwolennicy byłego premiera Tajlandii Thaksina Shinawatry poinformowali, że zawieszają akcję protestacyjną ze względu na bezpieczeństwo działaczy opozycji. Jednocześnie zaznaczono, że koniec okupacji budynku rządu nie oznacza końca walki liderów opozycji o demokrację w Tajlandii.

Wczoraj doszło w Bangkoku do gwałtownych zamieszek. Uczestnicy antyrządowych protestów starli się z oddziałami tajlandzkiego wojska, które użyło wobec demonstrantów broni palnej i gazów łzawiących. Dwie osoby zginęły, a ponad 100 zostało rannych. Demonstranci podpalili jeden z budynków należących do władz, a także kilka samochodów tajlandzkich służb bezpieczeństwa.

Urzędujący premier Abhisit Vejjajiva wykluczył dialog z przebywającym obecnie na emigracji liderem protestów, byłym szefem rządu Thakisnem Shinawatra, który w niedzielę nawoływał do rozpoczęcia w Tajlandii rewolucji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.