Facebook Google+ Twitter

Tajlandia wykryła na radarach zaginionego boeinga i milczała. "Nikt nie pytał"

11 dni po zaginięciu boeinga 777 władze Tajlandii ujawniły, że wykryły samolot na swoich radarach. Nie poinformowały o tym nikogo, bo "nikt nie pytał".

 / Fot. By All_Nippon_Airways_B777-381ER_JA784A.jpg : moonm praca pochodna: Altair78 ( Dyskusja ) (All_Nippon_Airways_B777-381ER_JA784A.jpg) [CC-BZ ostatnich informacji wynika, że boeing 777 miał wlecieć nad cieśninię Malakka. Wojskowy radar Tajlandii wykrył samolot tuż po tym, jak Malezyjczycy stracili z nim łączność. Nie ma jednak stuprocentowej pewności, czy był to zaginiony boeing, ponieważ maszyna nie wysłała sygnału z numerem lotu.

To kluczowa informacja, która może całkiem odmienić bieg śledztwa. I mogłaby juz wcześniej, gdyby ktokolwiek o niej wiedział. Tajlandczycy tłumaczą się teraz, że nie informowali władz Malezji o odebraniu sygnału przez niezidentyfikany obiekt, ponieważ "nikt ich nie pytał".

"Królewskie Siły Powietrzne Tajlandii przyglądają się takim sytuacjom, tylko jeśli stanowią zagrożenie dla naszego kraju. To nie wyglądało groźnie, dlatego nie podjęliśmy żadnych działań" - cytuje słowa rzecznika sił powietrznych Montola Suchookorna "Gazeta Wyborcza".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.