Facebook Google+ Twitter

Tajwan: Ponad 500 osób mogło zginąć po przejściu tajfunu Morakot

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-14 12:43

Ponad 500 osób mogło zginąć po przejściu tajfunu Morakot nad Tajwanem - poinformował prezydent tego kraju Ma Ying-jeou. W tydzień po kataklizmie na ratunek wciąż czeka około 15 000 osób, które znajdują się w miejscowościach odciętych od świata.

Oficjalny bilans ofiar śmiertelnych na Tajwanie przekroczył już 100 osób. Według szacunków służb ratowniczych, po przejściu lawin błotnych w miejscowości Hsiao Lin pod zwałami błota i kamieni śmierć mogło ponieść ponad 300 osób. Mieszkańcy regionów najbardziej dotkniętych przez kataklizm narzekają, że pomoc przyszła zbyt późno. Tajwańska telewizja pokazuje ujęcia, na których mieszkańcy wsi zmiecionych z powierzchni ziemi przez tajfun, trzymają w rękach wielkie transparenty z prośbami o jak najszybszą pomoc. Opozycyjne partie oskarżają prezydenta o nieudolność w kierowaniu akcją ratowniczą.

Bezpośrednie straty gospodarcze po przejściu Morakota nad Tajwanem sięgnęły prawie miliarda dolarów. Zniszczeniu uległy 34 mosty oraz ponad 250 odcinków dróg. W akcji ratowniczej bierze udział 50 000 żołnierzy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.