Facebook Google+ Twitter

Tajwan: Tajfun Morakot zabił co najmniej 6 osób

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-08 14:13

Tajfun Morakot, który przeszedł nad Tajwanem, spowodował śmierć co najmniej 6 osób. Ulewne burze i wiatr wiejący z prędkością 119 kilometrów na godzinę całkowicie sparaliżowały ruch lotniczy na wyspie.

Według synoptyków, jeszcze w sobotę Morakot uderzy w kontynentalną część Chin. W prowincji Fujian z terenów zagrożonych ewakuowano 225 tysięcy osób. Do portów powrócić ma także około 48 tysięcy łodzi rybackich. Władze Fujian rozesłały za pomocą SMS-ów ostrzeżenia przed tajfunem do ponad 8 milionów mieszkańców regionu.


Meteorolodzy prognozują, że Morakot - zanim dotrze do prowincji Fujian - osłabnie do poziomu tropikalnego sztormu.Na Tajwanie już w piątek zamknięto giełdę, szkoły oraz instytucje publiczne. W wielu miejscach wyspy wystąpiły lawiny błotne i osunięcia ziemi.Wcześniej Morakot przeszedł nad Filipinami, gdzie zginęło 10 osób, w tym trzech francuskich turystów. Morakot jest pierwszym tajfunem, który w tym roku nawiedził Tajwan. Tajfuny regularnie występują w tej części Azji w okresie od początku lipca do późnej jesieni, powodując ofiary w ludziach i straty materialne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.