Facebook Google+ Twitter

"Tak brzmi propaganda faszystowska". Palikot o słowach bpa Pieronka

Janusz Palikot skrytykował dzisiaj w Radiu Zet bpa Pieronka za jego słowa o ateistach. Chodzi o wywiad dla "Newsweeka". Duchowny powiedział w nim, że ateiści powinni siedzieć cicho, ponieważ doprowadzili kraj do ruiny.

 / Fot. Łukasz Gdak/Poznań Nasze MiastoPieronek uważa, że dzisiaj chrześcijanie są prześladowani. "W ostatnim roku na świecie zginęło więcej chrześcijan niż za czasów Nerona." - mówi

Biskup Pieronek jest uznawany za czołową postać tzw." postępowej frakcji" w obrębie Kościoła, przez co traktowany jest z sympatią przez medialny mainstream. Jak każde środowisko rządzi się on według pewnych zasad czy też praw - krytykowanie ateistów jest tam źle odbierane. Dlatego wypowiedź bpa Pieronka musiała się spotkać z ostrą reakcją.

Dzisiaj w Radiu Zet Janusz Palikot podkreślił swoje rozczarowanie słowami biskupa. "Jest to wypowiedź wyjątkowo bezczelna, wyjątkowo arogancka i mam nadzieję, że... właściwie wypowiedź bezbożna i tym bardziej szokująca, że wypowiedziana w okolicznościach ważnego dla katolików święta Trzech Króli" - powiedział Palikot. W ocenie lidera RP słowa Pieronka przypominają propagandę faszystowską: "To jest język nienawiści biskupa Pieronka, ateiści mają siedzieć cicho, no gdzie pani to słyszała ostatni raz, od któregoś z prezydentów Francji, który powiedział, że kraje Europy środkowowschodniej powinny siedzieć cicho, który kogo cytował, faszystowską propagandę" - dodał.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Komisja Majątkowa z Mazowieckim i Ambroziakiem (-24 miliardy złotych) też się kapkę do tego przyczynili. Trudno tu mówić o ateistach. Jeszcze będziemy musieli wybulić na pomniki dla obu, i nie tylko.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trochę biskupowi współczuję ale według mnie to żadna choroba. Tyle tylko, że bardzo groźna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.