Facebook Google+ Twitter

"Tak brzmi propaganda faszystowska". Palikot o słowach bpa Pieronka

Janusz Palikot skrytykował dzisiaj w Radiu Zet bpa Pieronka za jego słowa o ateistach. Chodzi o wywiad dla "Newsweeka". Duchowny powiedział w nim, że ateiści powinni siedzieć cicho, ponieważ doprowadzili kraj do ruiny.

 / Fot. Łukasz Gdak/Poznań Nasze MiastoPieronek uważa, że dzisiaj chrześcijanie są prześladowani. "W ostatnim roku na świecie zginęło więcej chrześcijan niż za czasów Nerona." - mówi

Biskup Pieronek jest uznawany za czołową postać tzw." postępowej frakcji" w obrębie Kościoła, przez co traktowany jest z sympatią przez medialny mainstream. Jak każde środowisko rządzi się on według pewnych zasad czy też praw - krytykowanie ateistów jest tam źle odbierane. Dlatego wypowiedź bpa Pieronka musiała się spotkać z ostrą reakcją.

Dzisiaj w Radiu Zet Janusz Palikot podkreślił swoje rozczarowanie słowami biskupa. "Jest to wypowiedź wyjątkowo bezczelna, wyjątkowo arogancka i mam nadzieję, że... właściwie wypowiedź bezbożna i tym bardziej szokująca, że wypowiedziana w okolicznościach ważnego dla katolików święta Trzech Króli" - powiedział Palikot. W ocenie lidera RP słowa Pieronka przypominają propagandę faszystowską: "To jest język nienawiści biskupa Pieronka, ateiści mają siedzieć cicho, no gdzie pani to słyszała ostatni raz, od któregoś z prezydentów Francji, który powiedział, że kraje Europy środkowowschodniej powinny siedzieć cicho, który kogo cytował, faszystowską propagandę" - dodał.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Komisja Majątkowa z Mazowieckim i Ambroziakiem (-24 miliardy złotych) też się kapkę do tego przyczynili. Trudno tu mówić o ateistach. Jeszcze będziemy musieli wybulić na pomniki dla obu, i nie tylko.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trochę biskupowi współczuję ale według mnie to żadna choroba. Tyle tylko, że bardzo groźna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.