Facebook Google+ Twitter

TAK dla Igrzysk Paraolimpijskich w TVP

Współautorzy: Marta Wróbel

29 sierpnia w Londynie rozpoczęły się igrzyska paraolimpijskie. Niestety nie można zobaczyć tych zmagań w polskich stacjach telewizyjnych. Grupa osób niepełnosprawnych postanowiła zaprotestować wobec tego faktu i na portalu Facebook stworzyła stronę o tym wydarzeniu.

 / Fot. screen- Dla kibiców nie liczy się, czy startuje osoba pełno- czy niepełnosprawna, ale ważne jest to, że rywalizuje ona z najlepszymi w danej konkurencji i potrafi walczyć do końca i zwyciężać. Chodzi mi o transmitowanie sportów osób niepełnosprawnych w takim samym stopniu jak osób sprawnych, nie ważne czy to jest paraolimpiada, olimpiada czy jakieś mistrzostwa czy mecze towarzyskie. TVP powinna transmitować wszystko. Denerwuje nas ta dyskryminacja i bagatelizowanie sportu osób niepełnosprawnych - argumentują Sebastian Cielecki i Filip Rodzik.

Tegoroczne igrzyska transmitowane są aż przez 100 krajów, jednak w gronie tym nie pojawiła się Polska, co bardzo smuci zważywszy na to, że osobom niepełnosprawnym nie jest tak łatwo uprawiać sport, a często ich wyniki nie odbiegają od wyników osób pełnosprawnych, a nawet niekiedy są lepsze.

- Myślę że pokazywanie paraolimpijczyków, którzy mimo swojej niepełnosprawności trenują i uprawiają sport jest dobrym przykładem dla dzieci i młodzieży - podkreśla Sebastian Cielecki i dodaje: - W związku z tą sprawą organizujemy manifestację / happening dotyczącą braku emisji paraolimpiady w TVP, ale także i innych sportów osób niepełnosprawnych jak Mistrzostwa Polski, Puchary Świata itp.

Manifestacja odbędzie się 6 września o godzinie 17 w Zielonej Górze. Start przemarszu od Galerii BWA na deptaku. - Będziemy szli deptakiem przed ratusz, gdzie wygłosimy kilka przemówień - zaprasza.

Naszym zdaniem to bardzo dobra inicjatywa ponieważ paraolimpiada jest takim wydarzeniem, które pokazuje, że najważniejsze nie jest zwycięstwo punktowe, ale pokonanie własnych słabości. Pokazywanie paraolimpijczyków, którzy mimo swojej niepełnosprawności trenują i uprawią sport jest dobrym przykładem dla dzieci i młodzieży.
www.facebook.com/IPwTVP/info
/www.facebook.com/events/368103829936020/
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

hmm.. oba linki na końcu materiału odsyłają mnie na stronę główną W.24 :/ Mimo że wyglądają na poprawne..
Niemniej znalazłam na fb, dołączyłam i podpisuję się obiema łapkami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.