Facebook Google+ Twitter

Tak dla obwodnicy Łańcuta- konferencja prasowa

Akcja Tak dla obwodnicy Łańcuta przybiera na sile. Dlatego 27 stycznia odbędzie się konferencja prasowa dotycząca tego jak przebiega walka o tą bardzo istotną drogę.

[plik 1 lewa]Komunikat prasowySpotkanie rozpocznie się o godzinie 12:00 na rogu ulic 3 maja a Kopernika w Łańcucie.

Organizatorami konferencji jest Jakub Janiszewski - koordynator akcji społecznej TAK dla Obwodnicy Łańcuta oraz Paweł Skoczowski - radny Powiatu Łańcuckiego
O budowę obwodnicy miasta Łańcut walczy wiele środowisk od ponad 20 lat. W tym roku budowa znajduje się na 9 miejscu listy rezerwowej.

Wnioskowana obwodnica przebiega przez teren Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego i stanowi dojazd do pracy w Rzeszowie dla wielu tysięcy mieszkańców sąsiednich powiatów.
Wielkość ruchu na drodze kształtuje się znacznie powyżej średniej krajowej ( około 40 tys. pojazdów dziennie). Większość tego ruchu jest generowana przez mieszkańców przemieszczających się na trasach Rzeszów-Łańcut –Przeworsk i zakończenie budowy autostrady nie spowoduje zmniejszenia natężenia tego ruchu. Geometria DK Nr 4 na wielu odcinkach nie spełnia warunków widoczności poziomej i pionowej, ograniczona jest przepustowość drogi, brak płynności, brak możliwości wyprzedzania stwarza poważne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i pieszym. Nie jest także dostosowana do przenoszenia obciążeń o nacisku 115 kN/oś. Droga krajowa Nr 4 na odcinku Głuchów-Łańcut - Rzeszów znajduje się w czołówce odcinków krytycznych na drogach krajowych w Polsce.

Cały komunikat dostępny jest w załączniku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.