Facebook Google+ Twitter

Tak dla remontu, nie dla kredytu - losów pływalni ciąg dalszy

Wczorajsza, nadzwyczajna sesja rady miasta Bytomia była poświęcona wnioskowanej uchwale prezydenta Piotra Koja o zaciągnięcie przez gminę kredytu na dalszą modernizację pływalni miejskiej.

Południowa fasada budynku pływalni / Fot. Piotr A.JeleńProjekt uchwały zaprezentował prezydent Piotr Koj. Jej celem jest pozyskanie dalszych środków na remont pływalni miejskiej w kwocie około 10 mln złotych z przeznaczeniem na ostatni, trzeci etap modernizacji pływalni. Kwota ta ma być wykorzystana do wymiany misy basenu wraz z jego obrzeżem, a także na infrastrukturę związaną z uzdatnianiem i filtracją wody, jak również z wentylacją.

Pozyskanie tej kwoty jest między innymi warunkiem na otrzymanie dotacji z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej i Sportu przy Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, otrzymania dofinansowania od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, a także od Kompanii Węglowej SA za straty poniesione w wyniku szkód górniczych.

Przypomnijmy pokrótce. Obiekt zabytkowej miejskiej pływalni, powstałej na początku lat trzydziestych ubiegłego wieku, całkowicie został zamknięty z końcem ubiegłego roku i od tego momentu przejęli go w posiadanie budowlańcy. Więcej na
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/wiadomosci24_z_wizyta_w_bytomskiej_plywalni_125156.html

W fazie początkowej zakładano wymianę konstrukcji dachowej na nowszą i bezpieczniejszą zapewniającą miedzy innymi większy dopływ światła dziennego do hali basenu oraz wymianę stolarki okienno-drzwiowej.

Wystąpienie prezydenta, Piotra Koja / Fot. Piotr A.JeleńZgodnie z decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego (który zamknął obiekt) stolarka okienna powinna być wymieniona tylko i wyłącznie na drewnianą, bez stosowania jakichkolwiek tworzyw sztucznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.