Facebook Google+ Twitter

Tak hipermarket Real robi nas w konia

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2007-05-12 07:57

W Realu w centrum handlowym M-1 przy ul. Brzezińskiej od kilku dni trwa wielka "super promocja" komunijna. Można dzięki niej kupić m.in. urządzenie wielofunkcyjne Canona za "promocyjną" cenę 299 zł. Poprzednia (teraz przekreślona) wynosiła rzekomo... 599 zł.

Nabijanie w butelkę, chwyt marketingowy, nieuczciwe praktyki, czy "pomyłka"? / Fot. Express IlustrowanyZwrócił na to uwagę łodzianin, który twierdzi, że to kompletna bzdura! Cena nie mogła być aż tak wysoka i jest wyssana z palca. Jego zdaniem ma na celu wyłącznie naciągnięcie klienta. – To jest zwykłe nabijanie ludzi w butelkę - mówi nasz rozmówca. - Obok w Media Markt ten sam sprzęt kosztuje bez promocji 280 zł. Próbowałem dowiedzieć się u źródła, w Realu, skąd ta kosmiczna cena. Nikt nie umiał mi tego wytłumaczyć.

Sprawdziliśmy w innych sklepach. W Electro World taki sam sprzęt kosztuje 279 zł. Podobnie w Media Markt w Galerii Łódzkiej. W internecie urządzenie Canona można kupić już za 210 zł plus koszty wysyłki. Zapytaliśmy też bezpośrednio u producenta. – Sugerowana cena detaliczna to 290 zł. Może być jeszcze taniej, bo od pierwszego maja obniżyliśmy ceny o 30 zł – informuje jeden z dealerów firmy Canon Polska.

O wyjaśnienie tajemnicy wysokiej ceny poprosiliśmy Agnieszkę Łukiewicz-Stacherę, rzecznika prasowego sieci hipermarketów Real. – Nastąpiła pomyłka, zamieniono cenę z ceną produktu dostępnego obok na promocji – informuje pani rzecznik. – Nieprawdziwa stara suma zostanie natychmiast usunięta, a osoba odpowiedzialna za błąd poniesie konsekwencje. Przepraszamy wszystkich klientów.

Kto chce, niech wierzy w takie tłumaczenie. W biurze łódzkiego rzecznika konsumentów twierdzą, że podobne praktyki są dość powszechnie. – Zawyżanie "starej" ceny, to częsty chwyt stosowany przez łódzkie sklepy. W ten sposób można w kliencie wzbudzić poczucie "złapania okazji" – mówi Izabela Modzelewska, prawnik z biura Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Łodzi. – Niestety takie nie do końca uczciwe praktyki, nie są zabronione prawem. Dlatego trzeba zawsze czujnym okiem patrzeć na wszystkie tzw. promocje. (kd)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Temat konia ważny zwłaszcza teraz, przed świętami. Uważam, że temat jest zawężony. Wszędzie, na każdym kroku jesteśmy robieni, jeśli nie w konia to... w bambuko!

Komentarz został ukrytyrozwiń

A Media Markt to niby tak nie robi...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety niektóre firmy używają coraz częściej takiego chwytu marketingowego. Zazwyczaj taką przyjmują strategię, ale przecież nie powiedzą tego oficjalnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To jest podstawowy chwyt marketingowy jesli chodzi o promocje...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.