Facebook Google+ Twitter

Tak łatwo zgubić klucze do własnego domu

"Werbel Demokracji" to pierwsza w Polsce duża i profesjonalna kampania nastawiona na przełamywanie stereotypów dotyczących osób bezdomnych. Już od początku sierpnia można było zobaczyć w Słupsku billboardy związane z tematyką bezdomności.

Billboard, który można spotkać w centrum Słupska. / Fot. Szymon Łyndo"Werbel Demokracji" ma symbolizować instrument głośno trafiający do ludzi. Rozbrzmiewa przez cały sierpień w największych miastach województwa pomorskiego: Gdańsku, Sopocie, Gdyni, oraz Słupsku. Happening, który miał miejsce dzisiaj w Słupsku był uatrakcyjniony występem trupy teatralnej "ZNAK", której towarzyszyła przewodnia myśl "Tak łatwo zgubić klucze do własnego domu".
Po lewej Pan Adam Koszutowski / Fot. Szymon Łyndo
- Celem kampanii "Werbel Demokracji" jest pokazanie jak wiele dróg prowadzi do bezdomności. Nie zawsze jest to wybór osoby bezdomnej, że ma takie, a nie inne warunki życiowe. Często nie mają na nie wpływu. Może to być wypędzenie przez rodzinę, eksmisja, bezrobocie, zadłużenie i wiele innych. Nie powinniśmy postrzegać osób bezdomnych wyłącznie jako osób pijących alkohol, często brudnych, śpiących na dworcach. Powinniśmy w miarę możliwości pomóc takiej osobie. Pomocą może być np. powiadomienie Policji, Straży Miejskiej, czy Ośrodka Pomocy Społecznej o tym, że w danym miejscu pojawiła się osoba bezdomna. Dane instytucje na pewno zajmą się nią. Wrzucenie monety do kubka, kapelusza czy innego pojemniczka nie pomoże tym ludziom, tylko uświadomi, że ich sposób na życie nie jest wcale taki zły - mówi Adam Koszutowski, pomagający osobom bezdomnym.
Happening "Werbel Demokracji". / Fot. Szymon Łyndo
Happening rozpoczął się o godzinie 15.30. Pracownicy z ośrodków pomocy społecznej, bezdomni, wolontariusze oraz szczudlarze z trupy teatralnej "ZNAK" wyruszyli spod dworca PKP w Słupsku i przeszli chodnikami głównych ulicach miasta. Przechodniom rozdawali gazety pt. "Werbel Demokracji", symboliczne klucze z breloczkami, na których widniał napis: "Tak łatwo zgubić klucze do własnego domu." Cały happening zakończył się około godziny 17 i na pewno wielu ludziom długo pozostanie w pamięci.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Jako ciekawostkę mogę dodać, że patronat nad tą akcją objął prezydent miasta Słupska.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję za informacje- nie wiedziałem. A tak na przyszłość- żaden Pan ze mnie ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z tego co się orientuję, projekt ustawy o ewidencji ludności jest po I czytaniu w Sejmie.
A projekt ten zakłada między innymi:

1. zniesienie obowiązku meldunkowego.
2. Wprowadzenie obowiązku rejestrowania podstawowego miejsca zamieszkania.

Miejsce zamieszkania nie będzie się wiązało koniecznie z udokumentowaniem stanu prawnego lokalu. Będzie też możliwe w siedzibie pracodawcy.

Bez przerwania tego błędnego koła : bezdomny bo bez pracy, bez pracy bo bezdomny, problemu nie rozwiążemy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W tym co rzecze Grzegorz coś jest...

Komentarz został ukrytyrozwiń

jak dla mnie to kolejne wydawanie pieniędzy w błoto - kolejne reklamy które nic nie dają, niepełnosprawni pełnosprawni w pracy i takie tam. Pieniądze zamiast trafiać do potrzebujących pozwalają zarobić właścicielom billbordów i firm wytwarzajacych plakaty i ulotki. W tym przypadku jeszcze dzięki bezdomnym ludzi się nieźle bawili...
A można było przynajmniej kilku pomóc stanąć na nogi i poczuć się człowiekiem i kimś wartościowym

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.