Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31176 miejsce

"Tak łatwo żyć razem" - pobierz i przeczytaj poradnik dziennikarek W24

Współautorzy: Marta Wróbel

Będąc osobą niepełnosprawną człowiek najlepiej wie jak wspierać te osoby i co zrobić, aby im pomóc. Dlatego też z naszych tekstów publikowanych w serwisie Wiadomości24.pl wydałyśmy broszurę informacyjną. Została przekazana fundacji Pro Omnibus.

Strona tytułowa broszury / Fot. ScanOd trzech lat mamy przyjemność relacjonowania dla serwisu Wiadomości24.pl Festiwalu Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej "Impresje Artystyczne" organizowane przez fundacje Pro Omnibus. Przez te wszystkie dni spędzone z tymi ludźmi nauczyłyśmy się wiele o nich, o sobie, o ich niepełnosprawnościach, ale też o swojej chorobie.

Mimo swojej niepełnosprawności zawsze staramy się żyć normalni, aktywnie i co najważniejsze dla nas nie podkreślamy że jesteśmy chore.

Tak jesteśmy niepełnosprawne i wcale się tego nie wstydzimy, jest jak jest, nikt tu nie zawinił. Możemy usiąść i użalać się nad sobą albo spojrzeć na to z innej perspektywy: owszem bywa ciężko; no cóż, choroba nie jest niczym przyjemnym, ale mogło być gorzej i nie ma co rozpaczać tylko trzeba brać się za siebie i coś ze sobą robić.

No i my to coś z sobą robimy poprzez pokazywanie że niepełnosprawni też potrafią i chcą być przydatni społeczeństwu, mają tak wiele talentów i wcale nie czekają aż im z nieba spadnie tylko działają, robią coś z sobą.

Mamy świadomość że często osoby zdrowe gdy mają do czynienia z niepełnosprawnymi nie wiedzą co zrobić, jak się zachować dlatego na łamach Wiadomości24.pl opublikowałyśmy dwa poradniki jak pomagać niepełnosprawnym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Mirosława Pawełek
  • Mirosława Pawełek
  • 30.12.2011 12:18

super sprawa chętnie skorzystam jako pomoc przy przygotowaniu audycji integracyjnych które prowadzę na antenie własnego Radia Internetowego MMS- dziękuję i pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

:-) Podoba się? Pozdrawiamy !!!! I zachęcamy do przekazywania dalej informacji zawartych w publikacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki..to jest TO:*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Tadeuszu wzajemne szanowanie powinno istnieć zawsze, nie zależnie czy ktoś jest niepełnosprawny, chory, o innym kolorze skóry, wyznaniu czy też narodowości, nie ważne z jakiego powodu jest"inny".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja z dnia na dzień musiałem zmienić tryb życia. Teraz nie mogę robić, pewnych prac, które były mi pomocne w zawodowym funkcjonowaniu i które lubiłem robić. Z zazdrością patrzę na innych, te prace wykonujących.
Podstawowa, według mnie zasada, która powinna obowiązywać powszechnie, bez względu na sprawność - to wzajemne poszanowanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już można mniejszą wersje pobrać :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam nadzieje że uda ci się ściągnąć tego pdf-a. W najbliższym czasie na tej stronie znajdzie się plik do ściągnięcia w mniejszym rozmiarze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Super sprawa, broszurę przeczytam z ciekawością!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.