Facebook Google+ Twitter

Tak wybrano w Sieradzu

W niedzielę podczas wyborów w sieradzkich komisjach obwodowych nie było żadnych incydentów ani specjalnych problemów z wyborcami. W mieście panował spokój oraz można było zauważyć wzmożone patrole policyjne.

Dziś o godzinie 13:00 Obwodowa Komisja Wyborcza w Sieradzu ogłosiła wstępne wyniki. Przewodniczącym był Janusz Adamski. Do senatu RP przeszli: Przemysław Błaszczyk z PiS, Andrzej Owczarek z PO, Marek Czciński z PO.

Do sejmu RP mandaty rozkładają się następująco: Prawo i Sprawiedliwość zdobyło cztery mandaty, Platforma Obywatelska również uzyskała cztery mandaty. Po dwa mandaty otrzymały Lewica i Demokraci oraz Polskie Stronnictwo Ludowe.

Ogólna frekwencja w Okręgu Sieradzkim wyniosła 49,5 proc. To aż o 15 proc. więcej niż w poprzednich wyborach. Najwięcej osób oddało głosy w miastach, szczególnie dużo młodzieży. Pierwsze sprawozdania do Okręgowej Komisji w Sieradzu napłynęły już w niedzielę po północy, a ostanie dziś o godzinie 11 rano z miejscowości Ozorków i Rzechlin. W obu ostatnich przypadkach wystąpiły błędy w sprawozdaniach, jak powiedział przewodniczący Janusz Adamski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.