Facebook Google+ Twitter

Tak z dopalaczami walczą w Raciborzu

Na zlecenie Urzędu Miasta w Raciborzu powstał film DVD, obrazujący szkodliwość dopalaczy. Kilkunastominutowy obraz zrealizowano po tym, jak w mieście otwarto pierwszy sklep z tego typu specyfikami.

Film nakręcony na zlecenie raciborskiego Urzędu Miejskiego powstał po tym, jak w Raciborzu otwarto pierwszy punkt sprzedaży dopalaczy i to vis a vis Szkoły Podstawowej nr 4.
Bezradni rodzice w obawie o swe dzieci, wespół z dyrekcją szkoły interweniowali u miejskich rajców, a ci zlecili nakręcenie filmu - relacjonuje Ewa Miecznikowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr4 w Raciborzu.

 / Fot. http://www.google.com/imgres?imgurl=http://bi.gazeta.pl/im/1/6279/z6279041X.jpg&imgrefurl=http://www.rss.lostsite.pl/index.php%3Frss%3D27%26id%3D536&uJest to film przestrzegający młodzież przed dopalaczami, mówiący czym są i jakie skutki wywołują. W Raciborzu film zobaczyli już uczniowie wszystkich placówek oświatowo-wychowawczych. Urząd Miasta, po licznych e-mailach i telefonach z prośbą o wypożyczenie, postanowił udostępnić go na swojej stronie internetowej.

Zobaczcie ten film.

Film, to nie jedyna publikacja miasta mająca na celu przestrzeganie przed dopalaczami. Urzędnicy zakupili 4000 ulotek, które będą rozdawane rodzicom uczniów raciborskich szkół.

Krzysztof Czekaj specjalista terapii uzależnień Zakładu Lecznictwa Odwykowego Szansa w Pławniowicach, w filmie mówi wprost: Dopalacze nie są obojętne. Wpływają na naszą psychikę. Wywołują spustoszenie.

Z kolei Regionalny Ośrodek Metodyczno-Informacyjny już wykorzystuje ten film do szkoleń nauczycieli i pedagogów. Jest pokazywany na konferencjach organizowanych dla szkół województwa śląskiego.

Pytana na łamach Polska-Dziennik Zachodni Marta Stefaniak-Łubianko, psycholog ze Stowarzyszenia Monar w Warszawie, dlaczego dopalacze są tak niebezpieczne, odpowiada: Bo są nieprzewidywalne. Wystarczy raz zażyć taki środek, by wywołał szkody psychofizyczne, nawet śmierć. Nigdy nie wiadomo co się wydarzy. Pułapką jest ich legalność, bo młodzież nie myśli o konsekwencjach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

A mnie szokuje to, że pomimo opinii środowiska medycznego, właściciele sklepów sprzedający "śmierć", mogą to robić legalnie.
Stanowieniem prawa powinny zajmować się zespoły ekspertów z poszczególnych dziedzin, a nie politycy. Prawo nie byłoby kalekie i może wówczas nie pojawiałyby się głosy, że "państwo działa jak mafia".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kilka razy pada sformułowanie że firma działa legalnie, nie ma przepisów by zakazać działalności takiej firmie, Pan Prezydent Raciborza mówi wręcz że formalnie nic nie mogą zrobić poza utrudnianiem życia właścicielom sklepu. Może Pan Prezydent pójdzie dalej i wynajmie kilku zbirów i rozwiąże problem radykalnie. Pytam się co to za kraj gdzie na podstawie czyjegoś widzimisię państwo działa jak mafia, bezprawnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.