Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27029 miejsce

Taka jest wiara Kościoła - katechizm dla dorosłych

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-10-30 08:55

W przyszłym tygodniu trafi do księgarń książka, którą z pewnością można uznać za jedno z najważniejszych wydarzeń w tym roku.

 / Fot. WAM"Taka jest wiara Kościoła - katechizm dla dorosłych" zawiera syntezę wiary katolickiej i omawia najistotniejsze jej elementy. Pierwsze rozdziały poświęcone są kolejnym artykułom wyznania wiary, następne - misterium paschalnemu oraz sakramentom. Ostatnie dotyczą różnych aspektów życia chrześcijańskiego: powołania, przykazań i modlitwy, w tym szczególnej roli siedmiu próśb, jakie składają się na Modlitwę Pańską. Książka zawiera liczne odwołania do Katechizmu Kościoła Katolickiego i odsyłacze do Pisma Świętego.

Książka, jaką Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski przekazuje dorosłym katolikom polskim i ich duszpasterzom, stanowi istotny krok na drodze przyjmowania za swoje tego, co zapisano w Katechizmie Jana Pawła II.

Katechizm, zatytułowany "Taka jest wiara Kościoła" ma na celu ukazanie wiary chrześcijańskiej w sposób pełny, a zarazem syntetyczny, jako rzeczywistości, która domaga się radosnego świadectwa wobec świata. Katechizm ten ukazuje wiarę Kościoła w Polsce, w którym żyje i działa Chrystus od ponad tysiąca lat. Przyjmuje on schemat tradycyjny, stosowany w Katechizmie Jana Pawła II i w Kompendium Katechizmu.

Życzę tym wszystkim, którzy sięgną po ten Katechizm, by na jego kartach spotkali Chrystusa i zawarli z Nim głęboką zażyłość.

Abp Kazimierz Nycz, Metropolita Warszawski

Wydawnictwo WAM

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.