Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26154 miejsce

Taki Paryż warto... posmakować. Wywiad z Elizabeth Duda

Elisabeth mówi: Kocham życie, staram się żyć z pasją. Żyć tak, jakby każdy następny dzień miał być ostatnim. Elisabeth Duda – aktorka, konferansjerka, autorka książek, paryżanka o polskich korzeniach.

Okładka książki Elisabeth Dudy pt. "Mój Paryż" / Fot. Fot. Alicja PionkowskaElżbieto, napisałaś wspaniałą książkę „Mój Paryż” (wyd. Pascal), bliską memu sercu, bo o Paryżu. To nie tylko znakomity przewodnik po tym mieście. Czytając, przenosimy się tam, pijemy kawę w kafejce na Montmartre, zajadamy naleśniki w knajpce na rogu, słyszymy dźwięki, czujemy zapachy Paryża. Jak udało ci się to osiągnąć? Włożyłaś w tę książkę ogromną pracę, ale także dużo serca.
Elisabeth Duda: (miły uśmiech) - Dziękuję bardzo. To dla mnie piękny komplement. Jeśli udało mi się za pośrednictwem książki przenieść Cię w moje rodzinne miasto, to mogę powiedzieć – bitwa wygrana. Rzeczywiście to była tytaniczna praca, jestem dość niecierpliwa, zatem musiałam sprostać niełatwemu wyzwaniu. To takie moje pięciomiesięczne dziecko (tyle trwała praca nad książką). Siedziałam przed komputerem po osiemnaście godzin. Chodziłam po mieście, sprawdzałam różne miejsca, rozmawiałam z wieloma ludźmi. Gdybym urodziła się znacznie wcześniej, przed dobą internetu, to może udałoby mi się poznać Krzysztofa Kieślowskiego – teraz już niestety to się nie uda, za to internet okazał się fantastycznym narzędziem do weryfikacji map i topografii terenu. Bez tego medium praca nad książką trwałaby znacznie dłużej.Elisabeth Duda / Fot. Fot. Monika Motor

Moja koleżanka, która zna Paryż i jest w nim zakochana, przeczytała twoją książkę i twierdzi, że nie ma ochoty się z nią rozstawać, a jadąc warszawskim tramwajem tak się zaczytała, że przeniosła się do Paryża i zapomniała gdzie jest.
- Cieszę się bardzo, że nie zawiodłam koleżanki. Taki obrałam sobie cel - zainteresować Paryżem Polaków; zarówno tych, którzy nie znają stolicy Francji, jak i tych, którzy czegoś więcej o niej pragnęli się dowiedzieć, bo zwykle poruszali się po typowych, turystycznych szlakach. Chciałam pokazać trochę inny - „mój” Paryż. Przybliżyć moje ulubione miejsca, zakątki, tajemnicze zaułki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Panu Antoniemu tez miło dziękuję:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 09.08.2010 17:27

Alicjo, nie dziękuj za szybko :) Jeszcze ja swoje trzy grosze i mocne 5* przybiję pod świetnym artykułem :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brzmi apetycznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dziękuję wszystkim za miłe komentarze. Serdecznie pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trochę przydlugi...ale interesująco napisany artykuł :)) Także lubię filmy "nowej fali" francuskiej ;)) W ten sposób poznałem smak Zachodu - jeszcze w Gdańsku! Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo miła i ciekawa rozmowa.))
Za przepis dziękuję...
Croque-Monsieur, trzeba będzie spróbować.))

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Kocham życie, staram się żyć z pasją, wykorzystywać każdą chwilę, a przy tym chcę być perfekcjonistką" - piękne.
Pozdrawiam Elizabet i Autorkę :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

a-ha ("Seksmisja")

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 31.07.2010 21:29

Super wywiad, ciekawy i bardzo ciepły:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawy wywiad z ciekawą osobą. Dziękuję !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.