Facebook Google+ Twitter

Taki sobie mały cyrk – żonglowanie słowami

Wakacyjny odpoczynek pomógł posłom naładować baterie. Ze zdwojoną siłą zaczęli walkę o samorządy, niestety, sposób w jaki to robią pozostawia wiele do życzenia.

Posłowie wrócili z wakacji i nie próżnują. Codziennie zaskakują nas coraz to nowymi informacjami. Od kolejnych rewelacji "teczkowych" przez zmienianie składów i decyzji komisjii aż do rewelacji na temat byłych członków rządu. I obecnych.

Prym wiodą członkowie koalicji rzadzącej. Warto wspomnieć o pośle Arturze Zawiszy, który postawił sobie cel, zniszczyć Leszka Balcerowicza, w czym skutecznie wyręcza ministra rolnictwa, Andrzeja Leppera. Piękna manipulacja wyrazami "prawdopodobnie" oraz "mam informacje, że istnieje możliwość...", skończyła się apelem obecnego prezesa NBP o zbadanie sprawy przez prokuraturę.Tylko, że prokuratura jest w rękach partyjnych kolegów posła Zawiszy. Po sprawie jednym słowem.

Pan Antoni Macierewicz mówi publicznie, że większość byłych ministrów MSZ współpracowała z obcymi służbami i ...nic. "Sprawa zamknięta" jak to sam określił po spotkaniu z premierem (ten zaś unika jakichkolwiek wypowiedzi na ten temat).

Poseł Jacek Kurski rusza sprawę sławnego pisarza i odebrania mu honorowego obywatela miasta Gdańska oraz kolejną aferę, zapewne będzie nazywana "sondażową". Odnośnie tej ostatniej - wspomnę tylko wypowiedzi posła Przemysława Gosiewskiego. Otóż, gdy sondaże są niekorzystne dla PiS to są "manipulacją", gdy korzystne, to dowód na "wspaniałe rządy i celowość działań koalicji". Konsekwencji słów posła Gosiewskiego brak. Niestety, gdyby na zwykłych oskarżeniach się kończyło...

Największy klub w Sejmie wykazuje wyjątkową umiejętność adaptacji do nowych warunków. Gdy podczas ostatnich głosowań opozycja nie głosowała, sprowadzano posłów z najdalszych zakątków kraju i głosowano do skutku. Marszałek Marek Jurek umiejętnie zarządzał kolejne głosowania w tej sprawie, do momentu aż wynik był zadowalający. No i następnego dnia już mamy pomysł karania posłów za uchylanie się od głosowania. Zapewne to wynik długich przemyśleń.

Natomiast podczas głosowania w komisjii ds. samorządów, nad odwołaniem wysłuchania publicznego, "dokonała się" totalna metamorfoza wniosku. Tuż po ogłoszeniu przez ekspertów, że takie odwołanie może nastąpić tylko na wskutek problemów technicznych, na owe nagle powołał się wnioskodawca. Już na wyjaśnienie, co przez to rozumie, nie mieliśmy co liczyć. Nie wspominając o totalnym zignorowaniu bodajże pięciu wniosków formalnych (przeszedł tylko jeden - o natychmiastowym głosowaniu).

Jak widać, posłowie się nie nudzą i nam też nie pozwalają się nudzić. Pozostaje wierzyć, że energia powakacyjna powoli wygaśnie i sumienna praca weźmie górę. Jednak idą wybory, wniosek nasuwa się sam. Niestety.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Mało błyskotliwe...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Korekta: :-) ... lub - wskutek (bez:na)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Korekta: na skutek

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.