Facebook Google+ Twitter

Takie rzeczy tylko w Polsce

Jak wiadomo,"Polak potrafi". Absolutnie nie mam zamiaru z tym polemizować. Myślę,że ma to jakieś granice. Codziennie przekonuję się o tym,że rodak potrafi mnie zaskoczyć. Przykład? Dzisiejszy tragiczny wypadek w Nowym Mieście nad Pilicą.

Wiadomość o wypadku i żałobie zastała mnie poza domem. Nie mogłem uwierzyć, nie w to co się stało, ale bardziej w okoliczności śmierci osiemnastu pasażerów feralnego busa.

Polskie prawo dopuszcza przewożenie przez auta takie jak Volkswagen Transporter, maksymalnie dziewięciu osób. Co ciekawe dotyczy to uprawnień do kierowania pojazdami kategorii "B". Co to za bzdurny paragraf?


Dziewięciu,ale nie osiemnastu. Co trzeba mieć w głowie,aby zezwolić na przejazd samochodu z osiemnastoma osobami na pokładzie, gdy wewnątrz powinno być ich maksymalnie sześć? Przynajmniej tak podobno napisane było w dowodzie rejestracyjnym tegoż samochodu dostawczego. Co myślał kierowca? Nie rozumiem. Co to za pomysły?

Rozumiem biedę i chęć zarobienia jakichkolwiek pieniędzy. Błagam jednak choć o odrobinę rozsądku oraz myślenia. Najwyraźniej w tym przypadku,zabrakło kilku czynników. Czynników, których brak nie tylko nie powinien mieć miejsca, ale jest wręcz swoistym kuriozum.

Moim zdaniem w wyniku zaniedbań i głupoty kierowcy zginęło osiemnaście niewinnych osób. Jak nazwać osobę, która pędziła prawdopodobnie ponad sto kilometrów na godzinę w czasie gęstej mgły i w dodatku wyprzedzała? Jakieś pomysły?


Miejscowi ludzie twierdzą, że przepełnione busiki,to "norma". Norma? Jeśli to jest norma,to takich wypadków będzie dużo więcej. Coś zupełnie nienormalnego jest normalne. Zapomniałem, że mieszkam w Polsce. Przecież tu wszystko jest możliwe. Czasem lubię za to swój kraj,ale tego wydarzenia to nie dotyczy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Winni piloci, winny kierowca... Ostatnio lemingom bardzo łatwo przychodzi ferowanie wyroków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pewnie kierowca się śpieszył ... nocóż zapomniał o mądrym powiedzeniu "Spiesz się powoli". B.dobry tekst 5*.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.