Facebook Google+ Twitter

Takiego dramatu współczesny świat nie widział

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2010-04-11 08:40

- Takiego dramatu współczesny świat nie widział - powiedział w sobotę premier Donald Tusk. W imieniu wszystkich Polaków złożył wyrazy współczucia i kondolencje rodzinie prezydenta Lecha Kaczyńskiego i rodzinom innych ofiar sobotniej katastrofy samolotowej. Szef rządu udaje się jeszcze w sobotę do Smoleńska.

Premier Donald Tusk / Fot. Wojciech Barczyński/PolskapressePrezydent Lech Kaczyński, jego małżonka Maria i ponad 80 innych osób, w tym przedstawicieli parlamentu, urzędów państwowych, wojska i Rodzin Katyńskich zginęło w sobotę w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem. Polska delegacja udawała się na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy mordu katyńskiego.

Obowiązki prezydenta przejął marszałek Sejmu Bronisław Komorowski.

Chciałem w imieniu wszystkich Polaków złożyć najgłębsze wyrazy współczucia i kondolencje rodzinie tragicznie zmarłego pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego córce, matce, wnuczkom, bratu, a także rodzinom wszystkich, którzy tam zginęli. Łączę się w bólu ze wszystkimi, dla których ten dzień jest najtragiczniejszym w ich życiu - powiedział premier po nadzwyczajnym posiedzeniu Rady Ministrów.

Nie wykluczył, że jeszcze w sobotę, po powrocie ze Smoleńska, zwoła kolejne posiedzenie Rady Ministrów.

W niedzielę w południe dwiema minutami ciszy zostaną uczczone ofiary katastrofy prezydenckiego samolotu - zdecydował rząd. "Podobnie uczcimy dzień uroczystości pogrzebowych" - zapowiedział premier.

"Zginęła para prezydencka, zginęli szefowie ważnych instytucji państwowych, parlamentarzyści, członkowie załogi, księża, dowódcy sił zbrojnych, wicemarszałkowie Sejmu, Senatu, liderzy partii politycznych. Takiego dramatu współczesny świat nie widział. Zginęli także dla wielu z nas przyjaciele i znajomi" - mówił Tusk. Dodał, że największą tragedią jest to, co przeżywają dzisiaj najbliżsi i rodziny tych, którzy zginęli nad Smoleńskiem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"Wielkość z cierpieniem zawsze chodzi w parze, w najwyższe szczyty grom bije". Adam Asnyk

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.