Facebook Google+ Twitter

Takiej tragedii współczesny świat nie widział...

10 kwietnia 2010 – ta data niewątpliwie zostanie zapamiętana przez większość Polaków, którzy musieli doświadczyć tak ogromnej tragedii.

10 kwietnia 2010 – ta data niewątpliwie zostanie zapamiętana przez większość Polaków, którzy musieli doświadczyć tak ogromnej tragedii. Jestem również pewny i głęboko wierzę w to, że dzień śmierci wielu naszych wspaniałych rodaków będzie przypominany i godnie czczony przez długie lata. Trzeba zdać sobie sprawę z tego, iż jesteśmy naocznymi świadkami historycznego wydarzenia, wydarzenia, które jeszcze nigdy w historii współczesnego świata nie miało miejsca. Nigdy bowiem nie stało się tak, by w jednym miejscu i w tym samym czasie zginęło tyle najważniejszych osób w państwie z prezydentem na czele.

9.30 polskiego czasu. Świat obiega informacja o tragicznej śmierci prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego oraz wielu ważnych ludzi dla kraju, którzy jak na ironię lecieli do Katynia na obchody 70. rocznicy wymordowania polskiej inteligencji przez Sowietów w czasie II wojny światowej. Wielu zadawało i nadal zadaje sobie pytanie: "co teraz, jak to jest możliwe?"

Straciliśmy patriotę, po którym teraz płacze cała Polska. Niewątpliwie smutne jest to, że większość tych, którzy teraz płaczą, przed śmiercią obrzucała go błotem i wyzywała od najgorszych. Ta sytuacja doskonale obrazuje jak funkcjonuje dzisiejszy świat. Trzeba śmierci, krwi, tragedii, by ludzie zaczęli doceniać drugiego człowieka. W tym przypadku człowieka wielkiego i zasłużonego dla naszej ojczyzny, którego dziś wielu dziennikarzy nazywa nawet "najlepszym politykiem III RP".

Kim dla nas był Lech Kaczyński ? Zapewne dla wielu był przez cały okres prezydentury człowiekiem, który niszczy Polskę; twierdzono, że tak słaby polityk nigdy nie powinien zostać prezydentem. Warto zastanowić się, skąd taki obraz? Dlaczego obrzucaliśmy błotem człowieka, który jak się okazuje oddałby (i niestety oddał) życie za swój naród?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.