Facebook Google+ Twitter

Taksówkarz nie zbłądzi, system nawigacji ich poprowadzi

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-09-13 07:54

Sto metrów do skrzyżowania, na rondzie w lewo, teraz 50 metrów prosto – takie komunikaty słyszą pasażerowie taksówek wyposażonych w system nawigacji satelitarnej. Najchętniej z udogodnienia korzystają początkujący taksówkarze.

– System bardzo ułatwia poruszanie się po mieście, bo nie tylko wyznacza trasę, ale też informuje: ile kilometrów zostało do celu, gdzie są korki, od której strony łatwiej dojechać, co jest ważne szczególnie na ulicach jednokierunkowych – mówi Mariusz Bedyniak, szef korporacji taksówkarskiej. – A jego obsługa jest bardzo prosta, wystarczy podstawowa umiejętność posługiwania się komputerem.

Pasażerowie mają na ten temat różne opinie. Jedni twierdzą, że może okazać się bardzo pomocny szczególnie w plątaninie osiedlowych uliczek, inni uważają udogodnienie za niepotrzebne.

– Dojechaliśmy na miejsce tak samo szybko i łatwo, jak zawsze. Nie było różnicy. Być może dlatego, że z Widzewa do centrum jest prosta droga i żadnych satelitarnych udogodnień nie trzeba – twierdzi Beata Kozłowska, która jechała taksówką wyposażoną w nawigację.

System wygląda jak mały telewizor, a liczba i rodzaj przekazywanych informacji zależy od oprogramowania – im bogatsze, tym droższe. Koszt montażu takiego udogodnienia waha się w granicach 1,5 – 2 tys. zł.
(mp.) – Dziennik Łódzki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.