Facebook Google+ Twitter

Talent ukryty w genach

Już tylko godziny dzielą nas od wielkiego finału "Mam talent". Uczestnicy programu walczą o 300 tys. złotych. Zobaczymy co się stanie i na kogo ludzie zagłosują.

Jury w oczekiwaniu na kolejnego zwycięzcę programu. / Fot. Sylwia LegutkoProgram cieszy się ogromną popularnością. Okazało się, że w Polsce ludzi utalentowanych jest bardzo dużo i jest taka potrzeba, aby ich talenty pokazywać. "Ten bardziej olśniewa talentami, kto więcej rozdaje niż otrzymuje" - to mądre powiedzenie uświadamia nam, że można się cieszyć z czyjegoś talentu, czerpać z niego emocje i radość. To niewątpliwie zapewnia nam w tym programie także magia telewizji.

Szybkie i sprawne przygotowanie sceny do następnego występu. / Fot. Sylwia LegutkoSam "talent" to nieustająca praca wymagająca wyrzeczeń. Trzeba wstać wcześnie rano i ćwiczyć, tu bez pracy nie ma kołaczy. Niezależnie od tego czy mówimy o śpiewaniu, grze w piłkę, gimnastyce, tańcu, czy jakiejkolwiek innej dziedzinie - aby być mistrzem trzeba po prostu harować.

W tych ciężkich czasach, kiedy ludzie próbują iść na skróty, a dzieci w zasadzie mają wszystko pod ręką - to jest budujący przykład pracy nad sobą. By zdobyć mistrzostwo trzeba bardzo dużo poświęcić i ważne jest też wsparcie rodziny. "Żeby móc być sobą trzeba być kimś" - ludzie prześcigają się w stawianiu sobie coraz to nowszych wyzwań. Podstawą osiągnięcia celu jest wypracowanie odpowiedniego nastawienia i umiejętność walki ze stresem.

Przerwa podczas nagrywania castingu. / Fot. Sylwia LegutkoW dyskusji o talentach nasuwa się pytanie: czy mądrość, wybitne uzdolnienia otrzymujemy w genach? Czy też to jest praca, zaangażowanie, konsekwencja, upór? Z pewnością jedno i drugie.

"Rzeczywiście pewne cechy naszego charakteru jak inteligencja, introwertyzm i ekstrowertyzm mają dużą komponentę genetyczną" - mówił podczas jednego ze swoich wywiadów wybitny genetyk Janusz Limon, dodając, że "inteligencja to około 60 proc. talentu, reszta to ciężka praca". "Wpływ ma również środowisko" - dodaje uczony - "ponieważ można otrzymać wspaniałe geny, ale jak trafi się do złego środowiska, złej szkoły, złej uczelni - jeśli się w ogóle trafi? - lub na złych nauczycieli to się wszystko straci".

Występy artystów programu "Mam talent" zawsze wzbudzają emocje widowni. / Fot. Sylwia Legutko Każdy z nas ma jakiś układ genów i zdolności, ważne żeby nauczyciel czy rodzic potrafił te zdolności wydobyć i skierować na właściwe tory. Talent jest czymś wyjątkowym i bardzo rzadkim. To unikatowy układ genów, który się już nigdy nie powtórzy. Mówimy wtedy o jednostkach i rodzinach utalentowanych np. sportowców, muzyków, plastyków, czy matematyków. Można powiedzieć, że talent to prawdziwy samorodek złota. Genetyka udowodniła, że geny w dużym stopniu nas determinują.

Zwycięzca programu "Mam talent" będzie tylko jeden. W życiu trzeba czasem wygrywać, czasem przegrywać - wiadomo to drugie jest mniej przyjemne. I choć rywalizacja podczas finału jest nieunikniona, to jednak nie jest ona celem samym w sobie, gdyż talent powinien obronić się sam.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Myślę, że dziś wśród tylu talentów prawdziwy talent obronił się sam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.