Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17262 miejsce

Talenty programistyczne i najlepsze pomysły

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2006-09-21 16:36

Bogumił Giertler, młody programista z Mikołowa znalazł się w elitarnym gronie 24 finalistów międzynarodowego konkursu MyDreamApp.

Bogumił Giertler, młody programista z Mikołowa/APPTo wielki eksperyment polegający na skojarzeniu największych talentów programistycznych, najlepszych pomysłów na programy komputerowe i pomocy każdego chętnego z zewnątrz.
Przez pierwsze 2 tygodnie zbierano tysiące pomysłów najlepszych aplikacji potrzebnych każdemu użytkownikowi komputera. Były wśród nich przeróżne pomysły ułatwiające życie internautów i sprawiające, że praca z komputerem staje się przyjemnością. Stopniowo liczba pomysłów została zawężona do 24.

Zwycięzcy zdobędą kontrakty

Pierwszych ocen dokonywali międzynarodowi specjaliści, zajmujący się „uczłowieczaniem” tego co wykonali programiści. Jednak końcowa ocena będzie należała do tych internautów, którzy wejdą na konkursową stronę i zagłosują na ten program, który najbardziej przypadnie im do gustu.
Zdobywcy trzech pierwszych miejsc wygrają kontrakty na pełną produkcję ich oprogramowania. Ale wygranymi będą przede wszystkim użytkownicy, którzy otrzymają trzy nowe, przyjazne i świetne aplikacje.

Bogumił pracuje nad „Heraldem”

„Herald” to czytnik wiadomości, który przypomina tradycyjną gazetę, jest brakującym ogniwem między gazetą i e-papierem. Pomysł jest w stanie zrewolucjonizować sposób korzystania z wiadomości w internecie.
Opiera się na najlepszych dostępnych źródłach informacji (powszechnie dostępnych kanałów RSS oraz „Zaginionych Zwojów” – źródeł informacji odnalezionych i dodanych przez użytkownika). Kreuje spersonalizowaną, dopasowaną do preferencji czytelnika i na bieżąco aktualizowaną gazetę, którą można bez problemów przeczytać na ekranie komputera, natychmiast wydrukować i wziąć ze sobą, lub przenieść do telefonu komórkowego, palmtopa lub iPoda.

Cechy i możliwości „Heralda”

Zawiera elementy zupełnie nieobecne w dostępnych aktualnie podobnych programach, przypominających raczej aplikacje poczty elektronicznej, niż faktyczne gazety.
Ma prosty i przejrzysty interfejs, który opiera się na metodzie przeciągnij-i-upuść. Szablony kolejnych wydań dziennika zostały zaprojektowane przez mistrzów komputerowej grafiki. Daje możliwość dzielenia się wydaniami gazety poprzez „Kiosk”, wyrywania stron, dodawania własnych dopisków, publikowania napisanych przez siebie artykułów, ma nawet zintegrowaną bibliotekę poprzednich wydań działająca jak rzutnik mikrofilmów.

Bogumił pochodzi z Mikołowa, ma 17 lat, uczęszczał przez rok do VIII LO w Katowicach, od września przebywa na dwuletnim stypendium we Włoszech w United World Colleges. Stypendium zdobył w ogólnokrajowym konkursie.
D.P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.