Facebook Google+ Twitter

Talibowie grożą, że zabiją uprowadzonego Polaka

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-30 16:44

Polski MSZ sprawdza doniesienia pakistańskiego dziennika "Dawn" na temat porwanego we wrześniu Polaka. Według gazety, talibowie grożą, że zabiją uprowadzonego inżyniera, jeśli do środy 4 lutego nie zostaną spełnione ich żądania. Polak został uprowadzony pod koniec września 80 kilometrów od Islamabadu. Od tego czasu MSZ źródłami dyplomatycznymi sprawdza, gdzie jest Piotr S. i co się z nim dzieje.

Informację o groźbach nieznanych bliżej talibów resort otrzymał już kilka dni temu i powołał wówczas sztab antykryzysowy. Dzisiaj na rozmowę do ministra spraw zagranicznych została wezwana pakistańska ambasador w Polsce. Równolegle nasz ambasador w Islamabadzie ma się spotkać z szefem miejscowego MSW. Polscy dyplomaci potwierdzają też, że Polak żyje i że cały czas toczą się negocjacje z porywaczami.

Choć talibowie zaprzeczają, by chodziło im o okup, eksperci twierdzą, że to właśnie pieniądze mogą być motywem porwania. Nieoficjalnie mówi się, że porywacze zagrozili zabiciem Polaka, by przyspieszyć negocjacje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.