Facebook Google+ Twitter

Talibowie kupują pakistańskie dzieci do zamachów samobójczych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-16 10:07

Talibowie kupują pakistańskie dzieci, by wykorzystywać je w zamachach samobójczych - poinformował minister spraw wewnętrznych Pakistanu Rehman Malik. Dzieci są kupowane przez terrorystów w ubogich rejonach, gdzie wielodzietne rodziny żyją w bardzo trudnych warunkach.

Według pakistańskiego ministra spraw wewnętrznych talibowie płacą od 500 do 25 tysięcy dolarów za dziecko, które zostanie wykorzystane przez nich do przeprowadzenia zamachu samobójczego. Dzieci kupione w zacofanych wioskach zwykle nie mają pojęcia, w jakiej roli wykorzystają je ekstremiści. Malik podkreślił, iż w obecnej sytuacji Pakistan musi doprowadzić do końca ofensywę przeciw talibom.

Wstrzymanie ofensywy oznaczałoby poddanie się woli terrorystów, którzy w ostatnim okresie zaczęli przeprowadzać coraz liczniejsze zamachy wykorzystujące samobójców. Są one odpowiedzią talibów na operacje prowadzone przez armię w Dolinie Swat, a także na graniczących z Afganistanem terytoriach wolnych plemion pasztuńskich. Politycy pakistańscy ostrzegają, iż ekstremiści, uciekając przez siłami rządowymi, mogą zacząć przenikać do krajów sąsiedzkich, w tym także do Indii oraz zdestabilizowanego wewnętrzną walką polityczną Nepalu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.