Facebook Google+ Twitter

Talibowie nie chcą oddać ciała zamordowanego Polaka

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-08 07:32

Talibowie z północno- zachodniego Pakistanu nadal odmawiają przekazania miejscowym władzom ciała zabitego Polaka. Pakistański dziennik "The News" informuje, że wciąż domagają się uwolnienia z więzień kilku swoich towarzyszy.

Działania na rzecz odzyskania ciała prowadzi jeden z miejscowych polityków Maulana Shah Abdul Aziz. W rozmowie z dziennikiem poinformował, że ma zamiar ponownie udać się na tereny kontrolowane przez talibów, którzy porwali, a następnie zamordowali Polaka i próbować odzyskać jego ciało. Według niego, talibowie pierwotnie żądali w zamian za jego przekazanie uwolnienia 60 swoich współtowarzyszy, ale później przedstawili listę czterech- pięciu nazwisk. Odstąpili też od swojego zadania wycofania polskich wojsk z Afganistanu.

Jak pisze "The News", to pierwszy przypadek w historii, gdy talibowie próbują 'handlować" ciałem osoby, którą zamordowali, aby domagać się zwolnienia z więzień swoich bojowników. Polski inżynier Piotr S., pracownik Geofizyki Kraków został zamordowany 8 lutego. W Pakistanie jest wiceminister spraw zagranicznych Jacek Najder z misją odzyskania ciała zabitego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.