Facebook Google+ Twitter

Talibowie obradowali w Pakistanie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-19 19:51

Przywódcy talibów opowiedzieli się za udzieleniem gościny w Pakistanie Osamie bin Ladenowi i mulle Omarowi.

Decyzję taką podjęli podczas obrad Wielkiej Rady, tak zwanej Dżirgi, na terytoriach plemiennych przy granicy z Afganistanem. Talibowie zaproponowali także współpracę wszystkim społecznościom plemiennym pogranicza, bez względu na dotychczasowe podziały. Sojusz ten utrudni międzynarodową operację w Afganistanie.

Oprócz talibów w posiedzeniu wzięli udział przywódcy miejscowych klanów, uznawanych dotychczas za sojuszników władz w Islamabadzie. Talibowie ogłosili, że "darują winy" tym, którzy współpracowali do tej pory z rządem. Amnestia nie dotyczy tych, którzy byli amerykańskimi szpiegami lub działali na szkodę islamu. Starszyzna plemienna przyjęła propozycję talibów, podpisała także z nimi porozumienie dotyczące wprowadzenia prawa szariatu w rejonie pogranicza.

Rada uznała, że w Pakistanie nie ma miejsca dla prezydenta Perveza Musharrafa, który - według uczestników obrad - wydawał współpracujących z talibami bojowników Amerykanom. Waszyngton od dawna nalegał na Islamabad, by podjął kroki na rzecz wyeliminowania baz i obozów szkoleniowych talibów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.