Facebook Google+ Twitter

Talibowie przyznali się do porannego zamachu w Kabulu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-08 15:59

Około godziny 8.30 lokalnego czasu samobójca wysadził się w powietrze, w centrum afgańskiej stolicy, przed ambasadą Indii. W ataku zginęło co najmniej 17 osób, ponad 60 zostało rannych.

Do zamachu doszło w czasie porannego szczytu komunikacyjnego. Władze Indii oświadczyły, że to właśnie ich placówka dyplomatyczna była celem ataku. Żaden z dyplomatów, ani pracowników ambasady nie odniósł obrażeń.

O zamachu opowiadali zachodnim reporterom okoliczni sklepikarze. - Siedzieliśmy w sklepie i piliśmy herbatę, gdy nastąpił wybuch. Wyleciały wszystkie szyby w oknach, a my wybiegliśmy na zewnątrz, by zobaczyć, co się stało. Dzięki Bogu, w naszym sklepie tylko szyby ucierpiały - powiedział 25-letni Ahmad. Właściciel innego sklepu, Agha Shereen dodał, że cała okolica od wielu tygodni była zamknięta dla samochodów ze względów bezpieczeństwa. - Kiedy niedawno ją otwarto, myślałem, że wreszcie będzie tu spokój. Ale czas chyba się spakować i przenieść w inne miejsce w Kabulu - powiedział sklepikarz.

To nie pierwszy atak na ambasadę Indii w Kabulu. Do bliźniaczo podobnego zamachu doszło w lipcu ubiegłego roku. Zginęły wówczas 54 osoby, a amerykański wywiad poinformował, że w planowaniu ataku brały udział pakistańskie służby specjalne. Pakistan oczywiście zaprzeczył.

Do dzisiejszego ataku doszło w momencie, gdy amerykański prezydent zastanawia się, czy nie wysłać do Afganistanu dodatkowych żołnierzy - o co prosił dowódca sił NATO generał Stanley McCrystal.
Wczoraj minęło 8 lat od czasu rozpoczęcia najnowszej wojny w Afganistanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.