Facebook Google+ Twitter

Talibowie: Uwolnienie Chińczyka to gest dobrej woli

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-15 12:21

Porywacze twierdzą, że uwolnienie chińskiego inżyniera uprowadzonego w Pakistanie było gestem dobrej woli okazanym narodowi chińskiemu. Chińczyk został uwolniony w nocy z soboty na niedzielę. Przebywał w niewoli od sierpnia ubiegłego roku.

Uwolnienie chińskiego inżyniera nastąpiło w momencie, gdy władze Pakistanu zgodziły się na wprowadzenie w części doliny Swat prawa koranicznego o co, od miesięcy, walczyli fundamentaliści islamscy. Wczoraj poinformowano też, że Chiny przekażą na pomoc dla pakistańskiej części Kaszmiru prawie 300 milionów dolarów.

Islamabad łączą z Pekinem więzy strategicznych powiązań. Oba kraje współpracują ze sobą zarówno w sferze cywilnej, jak i militarnej. Pakistański program nuklearny był przez lata wspomagany przez Chiny. Przywódcy Pakistanu wielokrotnie podkreślali, iż dla Islamabadu Chiny są jednym z najważniejszych partnerów na arenie międzynarodowej.

Ambasada chińska w Islamabadzie potwierdziła uwolnienie swego obywatela. Rzecznik porywaczy poinformował, że Chińczyk został uwolniony w dobrym stanie zdrowia.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.