Facebook Google+ Twitter

Talibowie wydadzą ciało zamordowanego Polaka?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-24 17:56

Ministerstwo Spraw Zagranicznych sprawdza doniesienia medialne z Pakistanu. Dziennik "Down" podał na swoich stronach interenetowych, że pakistańscy talibowie lada dzień wydadzą ciało porwanego i zabitego później polskiego inżyniera.

Piotr Paszkowski - rzecznik ministerstwa spraw zagranicznych - w rozmowie z Informacyjna Agencją Radiową powiedział, że jak do tej pory doniesienia gazety nie zostały potwierdzone. Paszkowski poinformował jednocześnie, że polska strona sprawdza swoimi kanałami, jaki jest "status" informacji dziennika "Down".

Z informacji pakistańskiej gazety wynika, że talibowie prowadzą rozmowy na temat wydania ciała zabitego w lutym inżyniera. Podobno ciało ma być wydane za duże pieniądze. Piotr Paszkowski potwierdził jedynie, że toczą się rozmowy na temat wydania ciała Polaka. Trwają one - jak zaznaczył rzecznik MSZ - od momentu zabicia Polaka, czyli od wielu tygodni.

Pracownik Geofizyki Kraków Piotr S. został porwany przez talibów jesienią ubiegłego roku. Za jego uwolnienie terroryści żądali zwolnienia z więzień swoich towarzyszy.

Pakistańskie władze nie spełniły tych oczekiwań. Polak został zabity 7 lutego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.