Facebook Google+ Twitter

Talibowie zerwali rozmowy z rządem w Islamabadzie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-28 14:42

O decyzji poinformował rzecznik talibów w zachodnim Pakistanie. Celem negocjacji było doprowadzenie do rozejmu pomiędzy islamskimi radykałami i siłami rządowymi. Według talibów władze Pakistanu nie wypełniają warunków rozmów.

Według komunikatu opublikowanego przez talibów decyzję o zerwaniu rozmów podjął Baitullah Mehsud, dowódca talibów z południowego Waziristanu. Zarzucił on władzom w Islamabadzie, iż ciągle nie rozpoczęły wycofywania wojska z terenów przygranicznych, co było częścią zawieranej przez obie strony umowy.
Tereny przygraniczne z Afganistanem nigdy nie były w pełni kontrolowane przez centralne władze Pakistanu, a władzę sprawowała na nich starszyzna plemienna, która sympatyzuje od dawna z fundamentalistycznymi ruchami islamskimi. Porozumienie nowych władz Pakistanu z miejscowymi talibami było krytykowane przez wojskowych biorących udział w międzynarodowej operacji w sąsiednim Afganistanie. Obawiali się oni, że wycofanie wojsk pakistańskich z pogranicza stworzy islamskim radykałom dogodną możliwość atakowania sił NATO z terytorium Pakistanu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.