Facebook Google+ Twitter

Tam, gdzie grały tanków strzały będzie park rozrywki

Na lazurze jeziora Drwęckiego, które wiosną i latem przyciąga rzesze miłośników wodnej przygody, na pokładzie jachtów, łodzi i kajaków wynurzają się, od czasu do czasu większe statki wycieczkowe, płynące Kanałem Elbląskim do lub z portu w Ostródzie. Za kilka lat miasto wzbogaci się o nowe atrakcje, m.in. o park rozrywki.

 / Fot. W24Ostróda, 33-tysięczne miasto w woj. warmińsko-mazurskim, położone nad malowniczym jeziorem Drwęckim i rzeką Drwęcą i połączone kanałami z Elblągiem - ma ciekawe walory turystyczne. Miasto otoczone lasami i dwunastoma jeziorami – zaczyna coraz bardziej interesować turystów polskich i zagranicznych. Przyciąga wodą, przyrodą i zabytkami. Ma m.in. pozostałości gotyckich murów obronnych z XV wieku, zamek krzyżacki z XIV wieku i 8 zabytkowych obiektów kościołów różnych wyznań oraz kamienice i neogotycką
wieżę ciśnień. Najważniejszym atutem miasta są jednak wspaniałe warunki przyrodnicze: czyste powietrze, dużo lasów głównie mieszanych, jeziora i rzekę oraz ciekawy – jedyny tego typu w Europie szlak wodny Kanału Elbląskiego, po którym od wiosny do późnego lata, podróżują po pochylniach statki wycieczkowe.

Wiosną i latem ostródzkie jezioro Drwęckie zakwita bielą żagli jachtów i ruchliwymi punktami kajaków, łodzi i małych łódek młodzieżowych. Przybywają tu też i odpływają z nadbrzeża niewielkie statki wycieczkowe. Ruch na wodach pozostałych jezior w okolicy i na rzece jest również duży. Władze lokalne robią wszystko, aby zachęcać turystów do przyjazdu i zatrzymania się w mieście, choć na kilka dni. Zachęcają i przyciągają m.in. licznymi imprezami kulturalnymi i sportowymi.

Włodarzy grodu, który za ich staraniem od kilku lat przybiera nowy wygląd i wchodzi w drugą młodość - postanowił wesprzeć swoimi aktywnymi działaniami wójt gminy Ostróda. Ze środków unijnych, chce zagospodarować 84 hektarów gruntów nad jeziorem Górczyńskim, w bezpośrednim sąsiedztwie miasta i krajowej "siódemki", na cele rekreacyjne i parku rozrywki. W końcu grudnia 2011 roku umowę na tę wielką inwestycję podpisali dwaj wicemarszałkowie województwa warmińsko-mazurskiego i wójt ostródzkiej gminy.

W gminnych zamierzeniach jest wykorzystanie dużego terenu nad jeziorem Górczyńskim, na rozwój infrastruktury dla aktywnej rekreacji mieszkańców gminy i miasta oraz gości przyjezdnych i turystów. Nieodzowna będzie tam budowa hotelu, zajazdu, caravaningu i oczywiście małej gastronomii, a także zdaniem wójta – być może małego zoo oraz parku rozrywki. Dla spełnienia takiej wizji, władze samorządowe gminy poszukują zainteresowanych inwestorów - najchętniej widzieli by jednego, ale konkretnego z pieniędzmi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.