Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23987 miejsce

Tańcząca Europa -Dancing Europe- projekt etwinning

Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie jest autorem międzynarodowego projektu etwinning Dancing Europe- Tańcząca Europa. Etwinning to platforma służąca do współpracy szkół z różnych krajów europejskich.

 / Fot. Platforma etwinning Projekt z którym wystąpiła placówka jest skierowany do szkół europejskich. Szkoła uczestnicząca w projekcie ma za zadanie zaprezentować jeden z swoich tańców narodowych. Na platformie etwinning za pomocą narzędzi internetowych przedstawia się rezultaty działań, z którymi zapoznają się społeczności szkolne pozostałych uczestników. Na zakończenie projektu szkoły partnerskie podsumowują dorobek i tworzą elektroniczną wersję albumu tańców europejskich.
Każdy projekt zgłoszony do Narodowego Biura Projektu musi zawierać szczegółowe dane i spełniać określone oczekiwania.
Cele projektu to: wymiana międzykulturowa, poznanie tańców narodowych krajów uczestników projektu, integracja środowisk, pogłębianie wiedzy na temat kultury krajów europejskich, rozwijanie umiejętności pracy w zespole oraz współpracy międzynarodowej, doskonalenie umiejętności prezentowania zebranych informacji w języku angielskim, rozwijanie umiejętności posługiwania się nowoczesnymi technologiami komunikacyjnymi, wyrabianie zdolności artystycznych (taniec), kreatywności uczestników i promowania własnych osiągnięć.
W projekcie Dancing Europe bierze udział 20 uczniów placówki pod opieką nauczycieli. Zespół ma zrealizować wiele zadań.  / Fot. Jerzy JastrzębskiDo tej pory opracowano harmonogram prac, przygotowano film o szkole”Our school” i rejonie, w którym znajduje się placówka. Przez cały czas trwają próby tańca. Zespół uczniów pod kierownictwem nauczycieli zbiera materiały o tańcu i przygotowuje artykuł na jego temat. Przygotowuje prezentację o projekcie, partnerach i postępach prac celem poinformowania społeczności szkolnej. Robione są zdjęcia z prób i przygotowań. Opracowane materiały udostępniane są partnerom na Twin Space . W projekcie biorą udział :szkoła turecka Basaksehir Doga Koleji z Instambułu i Scoala  / Fot. Szabo Rodica DomnicaProfesinala Speciala nr2 z Bukaresztu w Rumunii.
Taki projekt to ciężka praca nie tylko dla uczniów, ale całego zespołu-dzieli się swoimi wrażeniami jeden z koordynatorów projektu Marcelina Makowiecka. Należy podkreślić, iż realizacja projektu możliwa jest dzięki zaangażowaniu i nieocenionej pracy wielu nauczycieli ze szkoły.
Prowadzenie prób – nauka tańca, przygotowanie materiałów, opracowanie ich z użyciem różnorakich narzędzi internetowych, robienie filmów, prezentacji, obróbka materiałów i stała współpraca z partnerami to ta mniej miła do wykonania część projektu.Z drugiej strony to wiele radości z małych i większych sukcesów. To doskonała nauka zespołowej pracy, koordynacji działań. To możliwość nauczenia się nowych rzeczy. Poznania społeczności szkolnych z innych krajów, ich kultury i tradycji - podkreśla Marcelina Makowiecka

Dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie Ewa Lewicka ma wiele powodów do radości. / Fot. Jerzy Jastrzębski Placówka, którą kieruje podjęła się naprawdę ambitnego zadania. Społeczność szkolna uczy się współpracy na forum międzynarodowym. Pozyskała dla swojego projektu partnerów. Prowadzi ten projekt zgodnie z opracowanym harmonogramem. Projekt po jego zgłoszeniu otrzymał otrzymał odznakę Narodowego Biura Projektu. Wszystko wskazuje na to, że podjęte działania przyniosą Placówce i jej partnerom wiele korzyści.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.