Facebook Google+ Twitter

Tańczące fontanny na warszawskim Podzamczu. Budowa już ruszyła

Za rok mieszkańcy Warszawy i turyści będą mogli uczestniczyć w niesamowitych pokazach światło-woda-dźwięk organizowanych na terenie odnowionego Podzamcza.

 / Fot. materiały prasoweWyremontowana nawierzchnia alejek, nowe miejsca spacerowe łączące okolice Wisłostrady z Bulwarem Nadwiślańskim oraz nowoczesne elementy małej architektury - to wszystko powstanie za trochę ponad rok na terenie Podzamcza. Szacowany koszt inwestycji - 11 milionów złotych.

Największa atrakcja - park fontann

Park fontann zostanie wybudowany przy skwerze im. I Dywizji Pancernej. Na miejscu starej fontanny powstanie ogromny, nowoczesny kompleks fontann. W sobotnie wieczory mieszkańcy i turyści będą mogli podziwiać pokazy światło-woda-dźwięk, trwające około 30 minut. Podczas pokazu na wodnym ekranie będą wyświetlane filmy o Warszawie trwające około 5 minut. Towarzyszyć im będzie głównie muzyka klasyczna, ale również piosenki związane ze stolicą.

"Zaprogramowanie utworu czterominutowego do dysz fontanny, zajmuje aż kilka miesięcy. To ogromna praca dla techników komputerowych" - mówi Paweł Kołodziejski z Zarządu Terenów Publicznych dla portalu tvnwarszawa.pl

Remont parku

"Będą nowe ławki, nowe latarnie, posadzimy też dużo nowych drzew" - mówi Kołodziejski dla portalu tvnwarszawa.pl. Zostaną zasadzone nowe rośliny, m.in. klony i jabłonie.

Skwer dzięki przebudowie zyska nową jakość, a dzięki planowanym pokazom i koncertom przyciągnie rzeszę zainteresowanych, zarówno mieszkańców jak i turystów.

Planowane otwarcie parku odbędzie się w przyszłą wiosnę.

Czytaj więcej:
Zaczynają budować park fontann na podzamczu
Fontanny będą tryskać w rytm piosenek o Warszawie
Niezwykły park fontann powstanie na Podzamczu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Zdecydowanie na plus.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajne to, ale czeka wiele innych bardziej nie cierpiących zwłoki remontów i inwestycji. Gdy pani HGW coś takiego planuje, to ja boję się bardzo, że robi się to na pokaz i kosztem innych inwestycji!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.