Facebook Google+ Twitter

Tańczysz? Zrób karierę. Pokaż się komisji międzynarodowej uczelni

Tancerzu – casting do brukselskiej szkoły tańca zbliża się wielkimi krokami. Zostało tylko parę dni na wypełnienie formularza rejestracyjnego. 16 lutego staw się w Poznaniu i spróbuj swoich sił!

Plakat powiadamiający o miejscach pre-audycji / Fot. www.parts.beJeśli masz zdaną maturę, skończyłeś 18 lat, ale nie przekroczyłeś wieku lat 24 i znasz język angielski w stopniu komunikatywnym, możesz zarejestrować się na stronie www.parts.be. To konieczne, by wziąć udział w polskich przesłuchaniach do szkoły dla tancerzy i choreografów P.A.R.T.S. w Brukseli. Odbędą się one 16 lutego w Starym Browarze, w Studiu Słodownia, w Poznaniu. Rejestracja musi nastąpić najpóźniej 7 dni przed tym terminem, więc zostało bardzo mało czasu.

Na finałowe castingi do P.A.R.T.S. trzeba będzie poczekać do maja tego roku. To niepowtarzalna okazja, bo i szkoła znajduje się w sercu tanecznej Europy. Nauczają w niej wybitni przedstawiciele tanecznego świata: Anna Teresa de Keersmaeker, Jonathan Burrows, Janet Panetta, Chrysa Parkinson, Matteo Fargion, Jan Ritsema, Bojana Cvejic, Ted Stoffer, Marten Spanberg. Niektórzy tancerze znają ich z warsztatów przeprowadzanych m.in. w Warszawie.

19 stycznia, w naborze studentów w Paryżu, organizatorzy wyłonili już 10 kandydatów. Poza przesłuchaniami w Brukseli, Paryżu i Poznaniu, tancerze zostaną wybrani w 15 państwach! Jednak tylko trzydziestka dostanie się do uczelni. Wielką wagę organizatorzy przywiązywać będą nie tylko do techniki, ale też np. do charyzmy, precyzji i czystości ruchu, ogólnych osiągnięć i inteligencji, umiejętności przyswajania nowych informacji. Wszystkie informacje o tym, jak zostać studentem tej szkoły, znajdują się tu.

Studia trwają 4 lata, przy czym ten okres dzieli się na dwuletnie etapy: training cycle – doskonalenie umiejętności tanecznych; oraz research cycle – poszukiwania formalne i choreograficzne. Nie bez powodu w formularzu rejestracyjnym pojawia się pytanie o dyplom z zakresu kształcenia tanecznego – jego posiadacze mogą rozpocząć studia w P.A.R.T.S. od drugiego etapu.

Drogi do osiągnięcia solidnego wykształcenia tanecznego są bardzo kręte. Często wymagają wyjazdu z dala od rodzinnych stron. Niektórzy próbują w programach typu You can dance, inni – właśnie w konkursach o indeks międzynarodowych szkół.

Czytaj więcej:
Stary Browar
Nowy taniec

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Istotna informacja dla rodzimych tancerzy :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.