Facebook Google+ Twitter

Taneczne atrakcje warte Poznania. "Minus 2" Ohada Naharina

Od początku sezonu w Polskim Teatrze Tańca pod dyrekcją Ewy Wycichowskiej trwały próby do jednej z najważniejszych premier w historii teatru, spektaklu "Minus 2" Ohada Naharina.

Minus 2 / Fot. M.MaruszakTo pierwsza w Polsce realizacja tego legendarnego artysty, uznanego za jednego z najwybitniejszych choreografów naszych czasów. Jak deklaruje Ohad Naharin: "Minus 2" to forma rekonstrukcji. Lubię przerabiać, zmieniać istniejące fragmenty, stwarzać możliwość spojrzenia na nie z innej perspektywy. To zawsze uczy mnie czegoś nowego o mojej pracy i buduje nową kompozycję. Użyłem scen z różnych prac. To tak jakbym opowiadał tylko początek, środek lub koniec wielu historii, ale kiedy złożyłem je w całość, rezultat okazał się równie spójny, jak oryginał. Może nawet bardziej".

W spektaklu bierze udział cały zespół Polskiego Teatru Tańca. Premiera przedstawienia odbyła się 26 listopada 2010 r.

Ohad Naharin urodził się w 1952 roku w Kibbutz Mizra w Izraelu. Naharin od dziecka wykazywał zainteresowania artystyczne, malował, tworzył muzykę i pisał opowiadania. Tańcem zainteresował się dość późno. Swoją edukację taneczną rozpoczął w Batsheva Dance Company, gdzie jego talent dostrzegła Marta Graham, co zaowocowało zaproszeniem do pracy w jej zespole. Później wyjechał do Nowego Jorku, gdzie odbywał praktykę taneczną w School of American Ballet i w Juilliard School, gdzie doskonalił technikę pod okiem takich mistrzów jak Maggie Black i David Howard.

10 lat występował ze swoją grupą w Nowym Jorku Minus 2 / Fot. M.Maruszak, gościł też na scenach całego świata, ugruntowując pozycję wybitnego tancerza i choreografa.

Dzięki gruntownemu wykształceniu muzycznemu Ohad Naharin odnosi również sukcesy jako kompozytor. Przy spektaklu „Kyr” współpracował ze znanymi artystami rockowymi z grupy The Tractor's Revenge.

Choreografia: Ohad Naharin
Asystent choreografa: Yoshifumi Inao
Kostiumy: Rakefet Levy
Reżyseria światła: Avi Yona Bueno

miejsce: "Aula ARTIS" przy Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu, ul. Kutrzeby 10
czas: 13.02.2011, niedziela, godz. 20.00

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.